Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2015-04-01 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2015-04-01

Partävling, 22 bord, 44 par. Antal brickor: 24. Medel: 504.0.

Privatprotokoll för Nina Nilsson - Judit Derzsi-Jalgard

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 47, Anette Wald Gärdenfors - Susanne Levin
12 V-1 50 20 48% 20 48.0%109865210443875 7KD872KKn85EDKn
23NT N-1 -100 16 38% 36 43.0%DKn7ED75443KD4 E532109KDKn7272
Rond 2, som NS mot par 46, Lars G Svensson - Greger Jonsson
34 V-1 100 33 79% 69 55.0%D1082D1041092542 4KKn5ED87531087
43 Ö= -140 39 93% 108 64.5%964K99ED98532 Kn83D7521087432
Rond 3, som NS mot par 45, Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman
52 Ö= -110 18 43% 126 60.2%KD864D73E6523 Kn29574KKn98762
62 Ö+2 -170 8 19% 134 53.3%K1076D10763E1097 843292EKKn5253
Rond 4, som ÖV mot par 44, Louise Grandinsson - Christina Leander
73 V-1 -100 31 74% 165 56.3%1032E52Kn8EK1074 74KD1083E93653
84 N= -420 35 83% 200 59.6%6D742852KKn1075 8Kn53EKKn9764D6
Rond 5, som ÖV mot par 43, Ester Schneider - Dennis Alsensjö
92 N= -110 32 76% 232 61.4%E103D3D109875310 DKn874262KKn654
104 Ö+1 650 27 64% 259 61.7%E10985EKD107E73 K632987D64392
Rond 6, som ÖV mot par 42, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
114 S+2 -480 0 0% 259 56.1%5432DKn10597632 696KD76432DKn10
123D S= -730 2 5% 261 51.8%Kn6ED74D105K1097 K82KKn98624D84
Rond 7, som NS mot par 41, Richard Korse - Olov Hägerfors
133NT V+3 -690 10 24% 271 49.7%D76Kn542D53E109 Kn108532976Kn628
144 V+1 -450 4 10% 275 46.9%KDKn3286742E103 87659KKn63K942
Rond 8, som NS mot par 52, Anita Olofsson - Kuno Wahlgren
152 V= -110 5 12% 280 44.5%KKn10874853D1093 52ED95KKn9EK76
163 Ö= -140 7 17% 287 42.8%664EK976210982 EKn82K95104EK65
Rond 9, som ÖV mot par 51, Karin Andrée - Agneta Dunemark
176NT S= -990 3 7% 290 40.7%10865652K109753 DKn7974E97Kn842
183NT V+3 490 6 14% 296 39.2%E106298763D1076 D9EKDEK9843E4
Rond 10, som NS mot par 50, Stig Unoson - Eva Olsberg
194 S-1 -50 34 81% 330 41.4%D1074432EKn10863 Kn83EDKn8D9K942
204 Ö+1 -650 17 40% 347 41.4%64Kn972KKn953D3 Kn1056E8762E1087
Rond 11, som NS mot par 49, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
215 N= 650 24 57% 371 42.1%K75KD87KD73D5 ED1094210KKn7642
221NT Ö= -90 34 81% 405 43.9%964Kn53KD87443 K873104E102KD96
Rond 12, som NS mot par 48, Per Boberg - Kerstin Boberg
234 V= -620 21 50% 426 44.1%1073Kn10748542K10 D5D85KKn7E9873
243NT N+1 430 34 81% 460 45.7%97EK97KKn8KKn75 E82D5107654E93