Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2015-04-01 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2015-04-01

Partävling, 22 bord, 44 par. Antal brickor: 24. Medel: 504.0.

Privatprotokoll för Gunnar Hudin - Elisabet Hudin

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 4, Sanna Clementsson - Hans Mattsson
13 V-3 -150 5 12% 5 12.0%4Kn963D106K10632 EKDKn3E5E97294
22 S= -110 15 36% 20 24.0%108462E10985E85 K96KKn836Kn10963
Rond 2, som ÖV mot par 10, Junot Delcomyn - Bertil Hansson
34 V= 620 31 74% 51 40.7%63E987KKn4KKn96 EKKn9756326ED3
43 Ö+1 170 6 14% 57 34.0%ED1052843ED6Kn6 K7EKn106KKn5K1074
Rond 3, som ÖV mot par 5, Agneta Johansson - Lars Svensson
53 Ö-3 -150 2 5% 59 28.2%E107EK8642D3ED 953Kn10KKn10981054
61NT V+2 150 24 57% 83 33.0%E95EKKn86107D82 DKn543D984KKn64
Rond 4, som ÖV mot par 19, Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson
72 S+1 -140 7 17% 90 30.7%1032E52Kn8EK1074 74KD1083E93653
84 N+1 -450 15 36% 105 31.4%6D742852KKn1075 8Kn53EKKn9764D6
Rond 5, som NS mot par 17, Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson
94 N-3 -150 0 0% 105 27.9%96541096EKKnD97 K72EKKn854E832
104 Ö+2 -680 2 5% 107 25.6%Kn74632Kn1082Kn105 DKn54EK95KD864
Rond 6, som NS mot par 6, Britt Lindberg - Åke Lindström
114 N+1 450 29 69% 136 29.5%KKn107EK32EKn10E5 ED98875498K84
124 V-1 50 25 60% 161 32.1%95103K9862EKn32 ED107435EKn7365
Rond 7, som NS mot par 1, Mats Holm - Lena Jönsson
133NT V+2 -660 27 64% 188 34.5%D76Kn542D53E109 Kn108532976Kn628
144 V= -420 19 45% 207 35.3%KDKn3286742E103 87659KKn63K942
Rond 8, som ÖV mot par 7, Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson
151NT S+1 -120 9 21% 216 34.3%D974KKn10327442 E8636ED1062Kn85
162 N-1 50 20 48% 236 35.2%KD753D872D853 1094EKn103KnDKn743
Rond 9, som NS mot par 2, Hans Antolin - Jan-Åke Roos
174 S+1 450 13 31% 249 34.9%EK94388654326 2EKDKn103KDKn10ED
184 Ö+3 -510 23 55% 272 36.1%KKn87Kn105Kn52K93 5434276DKn10852
Rond 10, som ÖV mot par 8, Ulla Hellqvist - Birgitta Strand
192 V+3 200 40 95% 312 39.2%EK9963E1087655 1076542K52KKnD7
204 Ö+2 680 40 95% 352 42.0%KD9832EKD84109 E71053D4KKn6542
Rond 11, som NS mot par 3, Anders Olsson - Sten Ahlgren
214 S+1 650 24 57% 376 42.7%K75KD87KD73D5 ED1094210KKn7642
223 V= -140 20 48% 396 42.9%964Kn53KD87443 K873104E102KD96
Rond 12, som ÖV mot par 9, Mari Segerberg - Carin Millar
234 V= 620 21 50% 417 43.2%9EK9632ED9DKn2 EKKn86421063654
243NT N-2 100 36 86% 453 45.0%KKn106KnED932D42 D54310864321086