Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-15 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-15

Partävling, 27 bord, 54 par. Antal brickor: 24. Medel: 624.0.

Privatprotokoll för Rutger Persson - Claes Nilsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 22, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
16NT Ö= 990 49 94% 49 94.0%D8KKn6Kn102ED864 EK6E53EK97553
21NT Ö+1 120 34 65% 83 79.5%862853EKn10EKn42 K95KD96K532D9
Rond 2, som ÖV mot par 21, Christer Thulin - Bengt Rickenstedt
34 S+1 -150 49 94% 132 84.3%Kn983EK63E10522 D104210875494103
44 N+1 -650 29 56% 161 77.2%976559763ED64 D1062KKn84Kn10972
Rond 3, som NS mot par 20, Mats Andersson - Lars Becklén
52NT S+1 150 18 35% 179 68.8%E74K5D10Kn109762 D2D62KKn872EK8
64 Ö+2 -680 13 25% 192 61.5%D8769493KD542 EKn95452K510873
Rond 4, som ÖV mot par 19, Björn Klefbohm - Magnus Friberg
74 V-2 -200 9 17% 201 55.1%987K1073Kn10EK94 ED103E842D93103
83 V= 140 28 54% 229 55.0%976DKn9862KnE94 K104E1073ED6872
Rond 5, som NS mot par 17, Mona Andersson - Monica Almqvist
94 N-1 -50 19 37% 248 53.0%EKD1073Kn7D71073 642KD105E65DKn6
106NT V-3 300 52 100% 300 57.7%E63873742Kn853 D10742D65Kn6396
Rond 6, som NS mot par 16, Peter Perulf - Sten Sjöström
114 S+1 450 24 46% 324 56.6%EK108765K7E383 EDKn984376ED94
124 N-1 -100 12 23% 336 53.8%75105K86EKDKn104 DKn8E9642EKn1043
Rond 7, som NS mot par 15, Stig Unoson - Agneta Johansson
135D Ö-1 200 50 96% 386 57.1%EKD97KD956432 858742102Kn10974
144 Ö-2 100 14 27% 400 54.9%E1085K1062105384 7642ED84E76E10
Rond 8, som NS mot par 14, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
151NT S-1 -100 28 54% 428 54.9%KKn73EK10662Kn83 D109853E8109752
162 S-3 -150 2 4% 430 51.7%KD10K93KKn7Kn974 9754D821062K63
Rond 9, som ÖV mot par 13, Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö
172 Ö+1 140 33 63% 463 52.4%KD1095273EK794 E63D86D10941063
184 V-1 -50 24 46% 487 52.0%D438763EKKn763 EKKn765DKnED1052
Rond 10, som NS mot par 12, Ingrid Wallin - Ann Lange
194 V+1 -150 29 56% 516 52.2%1062E763Kn6D982 ED3Kn1051032Kn763
204 S= 130 20 38% 536 51.5%98653108EKn10769 EKKn10282KD10842
Rond 11, som NS mot par 24, Jan Schneider - Ester Schneider
214 S+1 650 30 58% 566 51.8%93KD8D1086EKn74 KD5Kn97542EKD6
224 S+1 450 41 79% 607 53.0%E1093KnED6510964 KD8421081083EDKn
Rond 12, som NS mot par 23, Ove Jönsson - Thore Lindström
234 N+1 650 28 54% 635 53.1%D1096272EKDK108 EK8DKn8537E643
244 V= -130 9 17% 644 51.6%ED65373K83ED9 K109425424Kn1073