Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-15 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-15

Partävling, 27 bord, 54 par. Antal brickor: 24. Medel: 624.0.

Privatprotokoll för Anitha Lindgren - Marian Krook

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 19, Björn Klefbohm - Magnus Friberg
13NT Ö+3 -490 21 40% 21 40.0%Kn543D4D86KKn97 1097210987243102
21 S-1 -100 32 62% 53 51.0%10743D987410875 EDKnEKn107426K63
Rond 2, som ÖV mot par 18, Lotti Hellsten - Sverker Hellsten
35 S= -400 38 73% 91 58.3%Kn983EK63E10522 D104210875494103
45 N= -650 29 56% 120 57.8%976559763ED64 D1062KKn84Kn10972
Rond 3, som NS mot par 17, Mona Andersson - Monica Almqvist
52 S+2 130 13 25% 133 51.2%E74K5D10Kn109762 D2D62KKn872EK8
63 V+3 -170 47 90% 180 57.7%D8769493KD542 EKn95452K510873
Rond 4, som NS mot par 15, Stig Unoson - Agneta Johansson
73 V= -140 6 12% 186 51.1%KKn5429K876Kn52 6DKn65E542D876
83 Ö= -140 24 46% 210 50.5%Kn853KK72KD1063 ED2541098543Kn5
Rond 5, som NS mot par 14, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
94 N-1 -50 19 37% 229 49.0%EKD1073Kn7D71073 642KD105E65DKn6
103NT V+3 -690 23 44% 252 48.5%E63873742Kn853 D10742D65Kn6396
Rond 6, som ÖV mot par 13, Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö
113NT S+3 -490 22 42% 274 47.9%DKn922KKn1092762 431065D854KKn105
122 S+1 -110 30 58% 304 48.8%EK96KDKn897525 1043273D987632
Rond 7, som ÖV mot par 12, Ingrid Wallin - Ann Lange
134 Ö+2 170 20 38% 324 47.9%102EKn63EKDKn856 Kn6431097EKD853
142 S+1 -140 5 10% 329 45.2%K3Kn3Kn94297532 DKn9975KD8KDKn6
Rond 8, som NS mot par 25, Peter Moricz - Håkan Myrhagen
153 V= -110 16 31% 345 44.3%KKn73EK10662Kn83 D109853E8109752
161NT V+2 -150 2 4% 347 41.8%KD10K93KKn7Kn974 9754D821062K63
Rond 9, som ÖV mot par 24, Jan Schneider - Ester Schneider
172 Ö+1 140 33 63% 380 43.0%KD1095273EK794 E63D86D10941063
184 V-2 -100 12 23% 392 41.9%D438763EKKn763 EKKn765DKnED1052
Rond 10, som NS mot par 22, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
193NT Ö-1 100 46 88% 438 44.3%1062E763Kn6D982 ED3Kn1051032Kn763
204 S+2 680 47 90% 485 46.6%98653108EKn10769 EKKn10282KD10842
Rond 11, som NS mot par 21, Christer Thulin - Bengt Rickenstedt
214 S+1 650 30 58% 515 47.1%93KD8D1086EKn74 KD5Kn97542EKD6
224 S= 420 22 42% 537 46.9%E1093KnED6510964 KD8421081083EDKn
Rond 12, som NS mot par 20, Mats Andersson - Lars Becklén
233NT N+1 630 16 31% 553 46.2%D1096272EKDK108 EK8DKn8537E643
244D N-1 -100 16 31% 569 45.6%ED65373K83ED9 K109425424Kn1073