Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » måndag 23/3 scratch 2015-03-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

måndag 23/3 scratch 2015-03-23

Partävling, 18 bord, 36 par. Antal brickor: 24. Medel: 408.0.

Privatprotokoll för Ulla Hellqvist - Birgitta Strand

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 9, Karin Sjögren - Åke Kjellkvist
11NT N+2 -150 16 47% 16 47.0%D654285DKn21084 K97KDKn10104DKn32
23NT Ö+1 430 19 56% 35 51.5%EKn5ED2K643EKD K98643E52Kn1098
Rond 2, som ÖV mot par 10, Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson
34 N= -420 24 71% 59 58.0%598510872KKn642 D9EKKn64DKn5E98
43NT S-4 400 32 94% 91 67.0%7Kn9876E1065327 KDKn64ED4DKn874
Rond 3, som NS mot par 11, H.O. Thulin - Arne Hansson
54D S-1 -200 1 3% 92 54.2%KD966321092Kn95 Kn743298EDKn83E
61 Ö= -70 4 12% 96 47.2%KKn2EKn632D96D9 D105354E5KKn1072
Rond 4, som NS mot par 12, Iréne Carlsson - Lena Jeppsson
74 V+1 -650 4 12% 100 42.1%D3KKn32K72KDKn10 1010754Kn10936432
81NT N+1 120 20 59% 120 44.2%DKn6Kn6DKn84D542 E1073E432E103E7
Rond 5, som NS mot par 1, Elsie Hägg - Gunilla Wallin
94 Ö= -620 7 21% 127 41.7%D106397EKn5Kn976 K9524D108E8532
104 V-1 100 21 62% 148 43.7%K9Kn10954632764 1086ED8754EKn92
Rond 6, som ÖV mot par 2, Katarina Barnekow - Susanne Ohlsson
114 N+1 -450 20 59% 168 45.1%6Kn874D1072D942 1072KD52843K75
125 N= -600 19 56% 187 46.0%D872K9642EKn74 943Kn1087105K1065
Rond 7, som NS mot par 3, Nina Nilsson - Jane Brändemar
132 S+2 170 11 32% 198 44.9%D543K72E104654 KKn107ED954KKn5D
142 V+2 -170 28 82% 226 47.6%ED109D65Kn109863 KKn6521054Kn42D5
Rond 8, som NS mot par 4, Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén
154 V+2 -480 9 26% 235 46.1%K5108762987264 DKnEKn43EKKn103108
163 S+1 130 2 6% 237 43.6%D92Kn7432K93K9 EKn103KED8654E3
Rond 9, som NS mot par 5, Ulla Wästberg - Hans Wästberg
175 Ö+1 -420 8 24% 245 42.5%ED10764Kn9325Kn4 Kn53E648696532
184 V-3 150 30 88% 275 45.0%D94Kn964329E97 Kn107375K7543Kn2
Rond 10, som NS mot par 6, Hanna Lewandowski - Hélene Hommerberg Messing
194 V= -620 5 15% 280 43.4%KD1074K96EDKn86 1094E9854K10953
202 S+2 170 5 15% 285 42.0%Kn1062E973ED742 K8753ED3K8K86
Rond 11, som NS mot par 7, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
213 Ö+3 -230 30 88% 315 44.2%976Kn10976K8597 Kn85D52EDKn10763
222 V+1 -140 4 12% 319 42.7%109E910653E9732 KDKn2105K74D865
Rond 12, som NS mot par 8, Bodil Wikström - Niusia Lichtman
234 Ö= -620 0 0% 319 40.9%Kn1096E10853E842 EK84Kn9752K763
243NT Ö+1 -430 3 9% 322 39.5%D8742K106E9652 KKn95Kn9542Kn5410