Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » torsdag 13.30 hcp o partnergaranti 2015-03-19 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

torsdag 13.30 hcp o partnergaranti 2015-03-19

Partävling, 5 bord, 10 par. Antal brickor: 27. Medel: 108.0.

Privatprotokoll för Berit Linse - Karen Nielsen

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 6, Gerda Sevonius - Ann Lange
11NT N+1 120 2 25% 2 25.0%K76EKn6K6321072 EKn104KD4Kn97D83
24 V+1 -450 5 63% 7 44.0%D7ED1084982432 839632K5K10985
34 S+1 450 6 75% 13 54.3%EKD3E1082Kn5D105 Kn954K7E96KKn83
Rond 2, som ÖV mot par 8, Jan Clementsson - Pyttsi Flodqvist
41NT S+1 -120 3 38% 16 50.2%D9871095E65KKn2 KKn64Kn43K42D97
54 N-1 100 2 25% 18 45.2%E109D109632E854 Kn3Kn873K1084D103
64 N-1 50 3 38% 21 44.0%974K9854EKn642 KD86EK9832853
Rond 3, som ÖV mot par 7, Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson
73 N= -110 4 50% 25 44.9%K75Kn106KKnE10984 DKn104243293KKn7
83 N= -110 1 13% 26 40.9%DKn7K10987E9843 K94EDKn65496210
94 N= -420 0 0% 26 36.3%KD9752DKn6985D Kn437Kn743EK1097
Rond 4, som ÖV mot par 10, Fredrik Bonde - Lennart Lindahl
101NT Ö= 90 8 100% 34 42.7%74K873Kn6EKn976 E963DKn6K108K32
111 S= -80 4 50% 38 43.4%Kn652DKn7543252 1094EKKn93Kn8753
122 S-1 100 5 63% 43 45.0%9832K108K8K1074 E74D964D42E92
Rond 5, som NS mot par 3, Irene Nilsén - Gunvor Dieden
132NT S-3 -300 0 0% 43 41.5%K7962KKn1043K97 E1065EKKn77D864
144 Ö-2 100 6 75% 49 43.9%KD109864EKn3653 9754Kn73854ED2
154 Ö+1 -450 2 25% 51 42.7%10109654E63K1064 E62D734Kn98753
Rond 6, som ÖV mot par 5, Göran Ekelund - Lotti Hellsten
165 N= -400 3 38% 54 42.4%92108532Kn109743 Kn543K754324E2
174 Ö-2 -100 1 13% 55 40.6%EKKn4EKn769E1093 1051043KD5Kn8754
181 V= 80 4 50% 59 41.2%Kn6210763E98965 E875Kn9K743E102
Rond 7, som NS mot par 9, Willy Landgren - Bibi Jönsson
194 V= -130 1 13% 60 39.7%EK10542K9862E2 D97683210953K4
202 Ö+1 -140 8 100% 68 42.7%7KKn742K7K9862 D631083D1096535
213NT V-1 50 7 88% 75 44.9%Kn1081056432K743 K43KD83E87Kn82
Rond 8, som ÖV mot par 2, Anna-Greta Fristedt - Carin Öhrneman
223NT V-4 -400 0 0% 75 42.8%DKn98422Kn1010542 E5E4EK74E9876
232 V+2 170 5 63% 80 43.7%Kn2E84K10863273 KD9643KKn95E92
243 Ö+1 170 8 100% 88 46.0%EDKn1021074386E7 K876E9Kn104DKn54
Rond 9, som NS mot par 1, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
252 Ö+3 -200 2 25% 90 45.2%   
266 V-1 100 8 100% 98 47.3%   
273NT V-2 100 6 75% 104 48.3%