Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » torsdag 13.30 hcp o partnergaranti 2015-03-19 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

torsdag 13.30 hcp o partnergaranti 2015-03-19

Partävling, 5 bord, 10 par. Antal brickor: 27. Medel: 108.0.

Privatprotokoll för Gunnar Hudin - Elisabet Hudin

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 10, Fredrik Bonde - Lennart Lindahl
13NT S-1 50 8 100% 8 100.0%D9810852854Kn96 532973ED10EK54
24 Ö+1 450 3 38% 11 69.0%EKn962K5E1043Kn7 K1054Kn7DKn76ED6
36 S-1 50 7 88% 18 75.3%6296543D103E62 1087DKnK8742974
Rond 2, som NS mot par 9, Willy Landgren - Bibi Jönsson
41NT N+1 120 5 63% 23 72.2%3KD87Kn98310643 E1052E62D107E85
52 S= 110 8 100% 31 77.8%KD85422975962 76EK54EDKn6KKn7
64 N-1 -50 5 63% 36 75.3%E3EKn10652D7697 Kn1052D743Kn10KD10
Rond 3, som ÖV mot par 2, Anna-Greta Fristedt - Carin Öhrneman
74 N= -130 2 25% 38 68.1%K75Kn106KKnE10984 DKn104243293KKn7
83 N= -110 1 13% 39 61.2%DKn7K10987E9843 K94EDKn65496210
94 N-1 50 6 75% 45 62.8%KD9752DKn6985D Kn437Kn743EK1097
Rond 4, som NS mot par 6, Gerda Sevonius - Ann Lange
102NT V-3 300 8 100% 53 66.5%KD10852E10D5285 Kn9542E9743D104
113NT N-1 -50 1 13% 54 61.6%E7109810864EKD10 KD83K6ED79642
121NT Ö-2 100 8 100% 62 64.8%KKn106E532E3863 D5Kn7Kn109765DKn5
Rond 5, som ÖV mot par 8, Jan Clementsson - Pyttsi Flodqvist
131NT N+4 -210 2 25% 64 61.8%D9D43982EKn1052 Kn84321085ED653
143D Ö-2 -300 0 0% 64 57.4%ED632E5K6K1094 Kn108K2D10972Kn87
154 Ö+1 450 6 75% 70 58.5%K98743EKD10822 DKn5Kn82KKn975ED
Rond 6, som NS mot par 7, Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson
165 N= 400 5 63% 75 58.8%KD86E986ED976 E107DKnKKn106KD85
173NT V-2 100 7 88% 82 60.5%D97632D9510766 8K82EKn8432KD2
183NT S-1 -100 1 13% 83 57.9%KD94KD8Kn2Kn873 103E542D1065KD4
Rond 7, som NS mot par 3, Irene Nilsén - Gunvor Dieden
192 N+1 140 6 75% 89 58.8%EK10542K9862E2 D97683210953K4
204 V= -620 2 25% 91 57.1%7KKn742K7K9862 D631083D1096535
212 Ö-1 50 7 88% 98 58.6%Kn1081056432K743 K43KD83E87Kn82
Rond 8, som ÖV mot par 5, Göran Ekelund - Lotti Hellsten
224D N-1 100 7 88% 105 59.9%DKn98422Kn1010542 E5E4EK74E9876
233 V+1 170 5 63% 110 60.0%Kn2E84K10863273 KD9643KKn95E92
242 Ö+1 140 4 50% 114 59.6%EDKn1021074386E7 K876E9Kn104DKn54
Rond 9, som ÖV mot par 4, Berit Linse - Karen Nielsen
252 Ö+3 200 6 75% 120 60.2%   
266 V-1 -100 0 0% 120 57.9%   
273NT V-2 -100 2 25% 122 56.7%