Kommande tävlingar
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
16/07 INSTÄLLD - Walthers Bildelar G
24/07 SM Par Dam - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » 9/2 scratch 2015-02-09 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

9/2 scratch 2015-02-09

Partävling, 18 bord, 36 par. Antal brickor: 24. Medel: 408.0.

Privatprotokoll för Göran Ekelund - Hasse Jiborn

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 14, Marianne Servin - Ulla Öberg
13NT N+1 -430 7 21% 7 21.0%E764KKn8D864K8 1093105432109654
22 V-2 -100 3 9% 10 15.0%K754E8654K10E8 D96392E86K1072
Rond 2, som NS mot par 4, Britt Lindberg - Mona Andersson
33NT S= 400 19 56% 29 28.7%EKE98D2EK9753 Kn97542D585DKn2
42 V+1 -140 17 50% 46 34.0%Kn4ED974Kn84764 9510852ED9K1083
Rond 3, som ÖV mot par 16, Hans Ryning - Gösta Wiik
53NT N+1 -630 15 44% 61 36.0%64E1093K9632107 E98742108Kn5432
66 Ö= 1370 28 82% 89 43.7%K106E93542ED95 D8KKn4EKD3KKn32
Rond 4, som ÖV mot par 1, Hanna Lewandowski - Cecilia Rodenstam
73NT S= -600 3 9% 92 38.7%K54654Kn82Kn953 D87EK108D651062
84 S-1 50 22 65% 114 42.0%DKn733976D7532 1085642D1042EK6
Rond 5, som ÖV mot par 18, Ulla Hellqvist - Birgitta Strand
93NT S+3 -490 1 3% 115 37.7%Kn8743298431052 D65K8732K107D3
104D Ö= 790 30 88% 145 42.7%ED54310EK974E5 9862K95276432
Rond 6, som ÖV mot par 12, Grete Derand - Susanne Ramel
114 V+1 450 34 100% 179 47.9%KD84853EDKn987 EDKn7532973942
124 V-2 -100 34 100% 213 52.2%Kn752KKn8577653 DD1097432108D98
Rond 7, som ÖV mot par 15, Gun Bellander - Tommy Lööf
134 S-3 300 24 71% 237 53.7%DD108743KKn10823 EKn10752ED67642
144 Ö+1 450 25 74% 262 55.1%ED67KD652KDKn7 K10942D96E91062
Rond 8, som NS mot par 13, Rutger Persson - Lennart Lindahl
154 S-2 -200 1 3% 263 51.7%D1049431052Kn976 EKn7K7EK9643E10
162 Ö-1 100 27 79% 290 53.4%865107E652Kn983 KKn72KD83DKn103D
Rond 9, som NS mot par 7, Bo Hedberg - Fredrik Bonde
173 V-1 50 17 50% 307 53.2%105EKn967654EKn8 KDKn9627Kn2D732
181NT S= 90 27 79% 334 54.6%D104Kn32K975EKn3 E63K74642KD62
Rond 10, som ÖV mot par 9, Yngve Jarl - Birgitta Forsström
192 V-1 -100 10 29% 344 53.3%65E987DKn84K63 EKKn93262103542
201NT S+1 -120 17 50% 361 53.1%Kn92D2Kn9852E32 8765E64E74D107
Rond 11, som NS mot par 3, Anette Wald Gärdenfors - Lena Goldberg
213 N= 140 34 100% 395 55.3%1074D105426KD93 K62EK6E743Kn86
223 N-1 -50 28 82% 423 56.5%Kn1076543D964K9 8KKn8D3EKn65432
Rond 12, som ÖV mot par 17, Ulla Wästberg - Hans Wästberg
233 Ö+1 130 5 15% 428 54.7%KnEKD7K82DKn1032 D108736E1093E85
242 S= -110 11 32% 439 53.8%849632K9Kn10532 KD62KD104E10898