Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » torsdag 13.30scratch 2015-01-22 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

torsdag 13.30scratch 2015-01-22

Partävling, 8 bord, 15 par. Antal brickor: 24. Medel: 143.7.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Göran Olsson - Karin Eresund

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 13, Mats Andersson - Claudia Sjöberg
13 N-2 100 12.0 100% 12 100.0%9KD10KKn97532D3 D763282E410984
24D V-1 -100 1.0 8% 13 54.0%EKn105Kn32EK10759 73EKD7662K1053
Rond 2, som NS mot par 16, Willy Landgren - Bibi Jönsson
34 N+1 450 9.0 75% 22 61.0%EKn1054293KDKn64 D97Kn843KKn2E105
43 N-5 -500 0.0 0% 22 45.8%KKDKn84E54D863 97432Kn9873K54
Rond 3, som ÖV mot par 10, Pyttsi Flodqvist - Bonnie Clementsson
51NT V-1 -50 3.0 25% 25 41.6%Kn53108DKn986D93 D10962KKn3K7EK6
64 Ö= 620 6.0 50% 31 43.0%K542D843K108E3 ED1097E7E5K964
Rond 4, som NS mot par 5, Susanna Ahlmann - Kajsa Olsson
75D S-4 -1100 0.0 0% 31 36.9%9654E8763K4D4 7252EDKn876297
84 N= 420 7.0 58% 38 39.5%985KKn109753665 ED742EKDKn10842
Rond 5, som NS mot par 8, Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson
95 N-1 -50 1.0 8% 39 36.0%E105EKn7EK75E93 DKn9D53D984D87
102 V+3 -200 5.0 42% 44 36.6%8733K87653543 D964ED10DKn92E10
Rond 6, som NS mot par 4, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
112 S= 110 10.0 83% 54 40.8%K6432Kn64KKn1043 D10ED108795EDKn4
123NT N+2 660 12.0 100% 66 45.8%K42EKn294KD654 EDKn86KKn765EKn9
Rond 7, som NS mot par 14, Anna-Greta Fristedt - Carin Öhrneman
132 S= 90 4.0 33% 70 44.8%K542D6276D865 EKn103K984EKn432
144 S+1 450 9.0 75% 79 46.9%K95E4EKn10D8653 ED8422K853K74
Rond 8, som ÖV mot par 15, Nina Nilsson - Judit Derzsi-Jalgard
153D S= -730 2.0 17% 81 44.9%72105D864Kn8543 DKn9543EKnEKD107
165 S-3 150 12.0 100% 93 48.4%Kn102E3EK865432 D875K1084Kn71097
Rond 9, som ÖV mot par 11, Irene Nilsén - Gunvor Dieden
172 N+1 -140 6.0 50% 99 48.5%D2DKn3874ED965 KE862E93210874
181NT V= 90 6.0 50% 105 48.6%10842D4K10965Kn10 EKn73EKn62E4D94
Rond 10, som ÖV mot par 6, Tom Forssander - Cecilia Fasth
194 V-2 -200 1.0 8% 106 46.4%EK875D65310829 96K108764EKDKn2
204 Ö-2 -200 2.0 17% 108 45.0%D963E976Kn93EKn 104KD104E108764D
Rond 11, som NS mot par 3, Ulla Wästberg - Göran Ekelund
212 Ö= -90 10.0 83% 118 46.8%K101087K83Kn9862 EDKn6D5Kn74E1043
224 N= 420 7.0 58% 125 47.3%EKD6543952E4Kn Kn109647532E1083
Rond 12, som ÖV mot par 9, Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna
234 S-1 100 7.0 58% 132 47.7%D97432K6EK1043 K8585439874Kn6
241NT Ö-1 -50 6.0 50% 138 47.8%K7KD63DKn62E85 Kn81082E1097Kn1043