Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19

Partävling, 19 bord, 38 par. Antal brickor: 24. Medel: 432.0.

Privatprotokoll för Monica Borg - Anna-Greta Fristedt

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 10, Britt Lindberg - Mona Andersson
13 V+1 170 7 19% 7 19.0%7942K1082EDKn63 Kn10982KDKn8765E
22 Ö-1 -50 4 11% 11 15.0%EDKn4EKnKD98864 1032964263EK107
Rond 2, som ÖV mot par 18, Ulf Ohlsson - Marianne Olsson
33NT N= -400 6 17% 17 15.7%D863Kn8D64Kn1032 54D7643K532E9
42 V-2 -200 2 6% 19 13.2%8632KKn83287K5 Kn545EDKn95Kn1082
Rond 3, som ÖV mot par 9, Yvonne Tolf - Inger Tjörnhagen
52 N-1 100 18 50% 37 20.6%KKn6DKn7495E974 107352EDKn82D65
65 N-1 50 25 69% 62 28.7%10954Kn86232Kn53 EK8109743KnED96
Rond 4, som ÖV mot par 15, Marianne Servin - Ulla Öberg
72 Ö+2 170 8 22% 70 27.7%EK10853432KE95 Kn976E965Kn1084K
83 N+4 -260 28 78% 98 34.0%D42K9753KKn4E7 910109732Kn86532
Rond 5, som ÖV mot par 13, Ulf Pernvi - Lennart Lindahl
93NT S= -400 29 81% 127 39.2%K10D985942D932 9843Kn64287654
104D Ö-2 -500 2 6% 129 35.9%EDKn10753K29832 842D5KDKn104DKn10
Rond 6, som NS mot par 4, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
113 Ö+1 -130 13 36% 142 35.9%E103K86ED93943 D874294107542K
123 V= -140 32 89% 174 40.3%D365EK97Kn8432 852K942DKn101096
Rond 7, som ÖV mot par 6, Ulla Wästberg - Hans Wästberg
133 Ö+1 170 22 61% 196 41.9%EKn532DKn765296 KD86KKn103K91087
145D N-3 500 36 100% 232 46.1%EK53EDKnEK7543 Kn8773K10974DKn9
Rond 8, som NS mot par 12, Erwin Wilhelm - Agneta Johansson
154 S= 620 28 78% 260 48.2%Kn10KDKn108526KKn10 D765E9643E2D8
164 S= 420 13 36% 273 47.4%10742K6D42EKKn3 EK63E543EKn375
Rond 9, som ÖV mot par 17, Jan Clementsson - Mats Andersson
174D Ö= 590 36 100% 309 50.5%EK8627426EKn93 Kn973KD1096Kn109K
183 S= -140 0 0% 309 47.7%E72K108D3DKn632 865Kn2EKKn64984
Rond 10, som NS mot par 14, Ulla Hellqvist - Birgitta Strand
193 N-1 -50 9 25% 318 46.5%KKD107642K76E2 DKn9795DKn1093D7
201 V= -80 4 11% 322 44.8%10872106K97K1054 Kn63ED32D86EDKn
Rond 11, som NS mot par 1, Gunilla Wallin - Elsie Hägg
213 V-1 50 28 78% 350 46.3%52EKD1086387Kn7 Kn863Kn2K9653K5
225 Ö= -600 16 44% 366 46.2%7K10643EK95383 Kn10652KnKn10864D9
Rond 12, som NS mot par 16, Kent Bengtsson - Birgitta Forsström
236NT Ö-1 100 36 100% 402 48.6%D98Kn1062653K52 1073873Kn972E83
243 V+1 -170 15 42% 417 48.3%85Kn32KD542873 KKn10932106E9K92