Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19

Partävling, 19 bord, 38 par. Antal brickor: 24. Medel: 432.0.

Privatprotokoll för Katarina Barnekow - Susanne Ohlsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 32, Anette Wald Gärdenfors - Lena Goldberg
14 V+1 -450 3 8% 3 8.0%KD654Kn7549542 E3E103D963K1087
21NT Ö+2 -150 15 42% 18 25.0%76KDEKn5DKn9532 K98510875310742
Rond 2, som NS mot par 33, Susanne Levin - Karl-Erik Rosell
34 N-1 -50 9 25% 27 25.0%K102EK9EKn1097K7 EKn9710528D8654
41NT S-2 -200 7 19% 34 23.5%EKD1010741042D73 97ED96K63E964
Rond 3, som ÖV mot par 34, Lena Jeppsson - Iréne Carlsson
52 N-2 200 26 72% 60 33.2%KKn6DKn7495E974 107352EDKn82D65
65 N= -400 3 8% 63 29.0%10954Kn86232Kn53 EK8109743KnED96
Rond 4, som NS mot par 35, Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg
72 Ö+4 -230 11 31% 74 29.3%4KDKnD976310873 D21087E52DKn642
84 N= 420 16 44% 90 31.1%KKn1083D84ED6D9 E765EKn6285K104
Rond 5, som ÖV mot par 36, Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson
93NT S+1 -430 21 58% 111 34.1%K10D985942D932 9843Kn64287654
104 Ö-2 -200 14 39% 125 34.6%EDKn10753K29832 842D5KDKn104DKn10
Rond 6, som NS mot par 37, Willy Landgren - Bibi Jönsson
115 Ö= -400 3 8% 128 32.2%E103K86ED93943 D874294107542K
124 V= -420 13 36% 141 32.5%D365EK97Kn8432 852K942DKn101096
Rond 7, som ÖV mot par 38, Sonja Christensson - Elsa Olsson
133 N-5 500 32 89% 173 36.8%EKn532DKn765296 KD86KKn103K91087
145D Ö-1 -100 2 6% 175 34.6%EK53EDKnEK7543 Kn8773K10974DKn9
Rond 8, som ÖV mot par 39, Ulla Lindblad - Karin Eresund
154 S= -620 8 22% 183 33.8%E9471097549765 K832KDKn83E432
164 N+2 -480 6 17% 189 32.8%95Kn7K1098651062 DKn8D109827D984
Rond 9, som NS mot par 40, Grete Derand - Susanne Ramel
173 Ö= -140 30 83% 219 35.7%D104EKnK43210865 5853ED875D742
181NT Ö-1 50 30 83% 249 38.3%1043E768752EK7 KDKn9D9543109105
Rond 10, som NS mot par 41, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
194 N-2 -100 1 3% 250 36.5%KKD107642K76E2 DKn9795DKn1093D7
201NT S+1 120 17 47% 267 37.0%10872106K97K1054 Kn63ED32D86EDKn
Rond 11, som NS mot par 42, Hanna Söderberg - Marianne Falck
212 N-1 -100 19 53% 286 37.8%52EKD1086387Kn7 Kn863Kn2K9653K5
224 Ö+1 -650 4 11% 290 36.5%7K10643EK95383 Kn10652KnKn10864D9
Rond 12, som NS mot par 31, Göran Nyqvist - Sten Sjöström
233NT Ö+2 -660 13 36% 303 36.5%D98Kn1062653K52 1073873Kn972E83
243 V+2 -200 7 19% 310 35.8%85Kn32KD542873 KKn10932106E9K92