Kommande tävlingar
04/04 Inställd Laholms BK - Guldtävl
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
Rapporterade tävlingar
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19

Partävling, 19 bord, 38 par. Antal brickor: 24. Medel: 432.0.

Privatprotokoll för Börje Dahlberg - Anders Edstrand

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 36, Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson
14 V= 420 22 61% 22 61.0%7942K1082EDKn63 Kn10982KDKn8765E
21NT Ö+1 120 13 36% 35 48.5%EDKn4EKnKD98864 1032964263EK107
Rond 2, som NS mot par 37, Willy Landgren - Bibi Jönsson
33NT N+1 430 34 94% 69 63.7%K102EK9EKn1097K7 EKn9710528D8654
43NT N-1 -100 15 42% 84 58.2%EKD1010741042D73 97ED96K63E964
Rond 3, som NS mot par 38, Sonja Christensson - Elsa Olsson
51 N+1 110 31 86% 115 63.8%ED854E936KKn32 92K1086K10743108
62NT S+1 150 30 83% 145 67.0%DKnEKD5K1087642 7632ED954K1087
Rond 4, som NS mot par 39, Ulla Lindblad - Karin Eresund
74 Ö= -620 4 11% 149 59.0%4KDKnD976310873 D21087E52DKn642
84 N+1 450 29 81% 178 61.8%KKn1083D84ED6D9 E765EKn6285K104
Rond 5, som NS mot par 40, Grete Derand - Susanne Ramel
96NT N= 990 36 100% 214 66.0%EKn75KKKn10EKn1087 D62E1073ED53K6
104 N= 620 36 100% 250 69.4%6Kn108743E752E5 K9E9663K98764
Rond 6, som NS mot par 41, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
114 Ö= -130 13 36% 263 66.4%E103K86ED93943 D874294107542K
124 V= -420 13 36% 276 63.8%D365EK97Kn8432 852K942DKn101096
Rond 7, som NS mot par 42, Hanna Söderberg - Marianne Falck
133 Ö+1 -130 19 53% 295 63.0%1078764284DKn52 94ED95E103EK43
143 Ö+2 -150 28 78% 323 64.1%D962KDKn984E86 1041065265321082
Rond 8, som ÖV mot par 31, Göran Nyqvist - Sten Sjöström
155 S-1 100 27 75% 350 64.8%E9471097549765 K832KDKn83E432
164 N+1 -450 13 36% 363 63.0%95Kn7K1098651062 DKn8D109827D984
Rond 9, som NS mot par 32, Anette Wald Gärdenfors - Lena Goldberg
173 Ö+1 -170 21 58% 384 62.7%D104EKnK43210865 5853ED875D742
18Pass 25 69% 409 63.1%1043E768752EK7 KDKn9D9543109105
Rond 10, som ÖV mot par 33, Susanne Levin - Karl-Erik Rosell
192 N+2 -170 12 33% 421 61.5%1064E83E842Kn96 E8532Kn5K108543
201NT S+2 -150 5 14% 426 59.1%954K54Kn549876 EKDKn987E103232
Rond 11, som NS mot par 34, Lena Jeppsson - Iréne Carlsson
213 N+1 170 36 100% 462 61.0%52EKD1086387Kn7 Kn863Kn2K9653K5
224 Ö-3 300 34 94% 496 62.5%7K10643EK95383 Kn10652KnKn10864D9
Rond 12, som ÖV mot par 35, Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg
233NT Ö+2 660 23 64% 519 62.6%E4EK95108Kn9764 KKn652D4EKD4D10
244 V-2 -100 2 6% 521 60.2%E764E7483Kn1064 DKD985Kn1076ED5