Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19

Partävling, 19 bord, 38 par. Antal brickor: 24. Medel: 432.0.

Privatprotokoll för Anette Wald Gärdenfors - Lena Goldberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 49, Katarina Barnekow - Susanne Ohlsson
14 V+1 450 33 92% 33 92.0%7942K1082EDKn63 Kn10982KDKn8765E
21NT Ö+2 150 21 58% 54 75.0%EDKn4EKnKD98864 1032964263EK107
Rond 2, som ÖV mot par 43, Berit Linse - Karen Nielsen
33NT N-1 50 27 75% 81 75.0%D863Kn8D64Kn1032 54D7643K532E9
42 N-2 200 29 81% 110 76.5%8632KKn83287K5 Kn545EDKn95Kn1082
Rond 3, som ÖV mot par 45, Hanna Lewandowski - Cecilia Rodenstam
53NT S-3 300 33 92% 143 79.6%KKn6DKn7495E974 107352EDKn82D65
63NT N-1 50 25 69% 168 77.8%10954Kn86232Kn53 EK8109743KnED96
Rond 4, som NS mot par 36, Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson
72 Ö+2 -170 28 78% 196 77.9%4KDKnD976310873 D21087E52DKn642
84 N= 420 16 44% 212 73.6%KKn1083D84ED6D9 E765EKn6285K104
Rond 5, som NS mot par 48, Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson
93NT S+3 490 34 94% 246 75.9%EKn75KKKn10EKn1087 D62E1073ED53K6
104 Ö-2 200 22 61% 268 74.4%6Kn108743E752E5 K9E9663K98764
Rond 6, som ÖV mot par 42, Hanna Söderberg - Marianne Falck
113 Ö+1 130 23 64% 291 73.5%9EKn3KED1087652 KKn65D10752Kn86Kn
124 V+1 450 34 94% 325 75.2%E106Kn88653ED75 KKn974ED107342K
Rond 7, som ÖV mot par 46, Göran Ekelund - Hasse Jiborn
132 S-1 100 7 19% 332 70.8%EKn532DKn765296 KD86KKn103K91087
143NT Ö= 400 18 50% 350 69.4%EK53EDKnEK7543 Kn8773K10974DKn9
Rond 8, som NS mot par 34, Lena Jeppsson - Iréne Carlsson
155 S-1 -100 9 25% 359 66.4%Kn10KDKn108526KKn10 D765E9643E2D8
163NT S+1 430 18 50% 377 65.4%10742K6D42EKKn3 EK63E543EKn375
Rond 9, som ÖV mot par 44, Börje Dahlberg - Anders Edstrand
173 Ö+1 170 15 42% 392 64.0%EK8627426EKn93 Kn973KD1096Kn109K
18Pass 11 31% 403 62.2%E72K108D3DKn632 865Kn2EKKn64984
Rond 10, som ÖV mot par 50, Greger Jonsson - Anna Axtenius
192 N+1 -140 16 44% 419 61.2%1064E83E842Kn96 E8532Kn5K108543
201 N+2 -140 11 31% 430 59.7%954K54Kn549876 EKDKn987E103232
Rond 11, som NS mot par 47, Sonja Lindblom - Jeanette Svensson
214 N-2 -200 3 8% 433 57.2%52EKD1086387Kn7 Kn863Kn2K9653K5
224D V-3 800 36 100% 469 59.2%7K10643EK95383 Kn10652KnKn10864D9
Rond 12, som ÖV mot par 40, Grete Derand - Susanne Ramel
233NT Ö+2 660 23 64% 492 59.4%E4EK95108Kn9764 KKn652D4EKD4D10
244 V= 420 34 94% 526 60.8%E764E7483Kn1064 DKD985Kn1076ED5