Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Söndag 13.30 HCP 2015-01-25 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag 13.30 HCP 2015-01-25

Partävling, 8 bord, 16 par. Antal brickor: 24. Medel: 168.0.

Privatprotokoll för Olle Persson - Lars Becklén

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 2, Göran Nilsson - Ulla-Brita Borgquist
12 S+2 170 14 100% 14 100.0%ED42KD6KD10974 Kn987210Kn1043Kn83
23NT V+3 -490 7 50% 21 75.0%73KKn1084D107598 Kn9652952K83210
Rond 2, som NS mot par 5, Mona Andersson - Yvonne Tolf
34 N+1 450 14 100% 35 83.3%10843739KD10863 KD92ED105474E9
44D V-2 500 12 86% 47 84.0%8EKn9842EK10DKn10 E2D103D9854362
Rond 3, som NS mot par 1, Bonnie Clementsson - Jan Clementsson
53 V= -140 2 14% 49 70.0%106EKn3KKn953652 Kn9762E8762EK10
63 S-1 -50 5 36% 54 64.3%D863E10754EKn103 10875ED9783287
Rond 4, som NS mot par 14, Ingegerd Jeppsson - Bo Månsson
72 N+2 170 9 64% 63 64.3%E52EKKn1093D6Kn3 K8643D572E854
82 N-1 -50 7 50% 70 62.5%EKn532D87D9852 K64EKn92Kn104643
Rond 5, som ÖV mot par 15, H.O. Thulin - Peter Moricz
94 Ö+2 680 10 71% 80 63.4%ED10754Kn7EKD95 986E2106398763
104 S+1 -650 8 57% 88 62.8%E9510953KKn5432 DKn1074Kn6D9D987
Rond 6, som ÖV mot par 8, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
113NT Ö+3 490 14 100% 102 66.2%E876D7K873KKn7 Kn5EK10EKn985432
124 Ö+2 480 12 86% 114 67.8%EKD7641097EKn108 Kn53KD75K65K64
Rond 7, som ÖV mot par 3, Anders Lundqvist - Inger Brunkstedt
134 V= 620 14 100% 128 70.3%D107382983D1073 K986542E10EKn2K
145D Ö-2 -300 10 71% 138 70.4%D865K109548786 K9432E7636Kn109
Rond 8, som NS mot par 12, Sanna Clementsson - Pyttsi Flodqvist
151NT N= 90 10 71% 148 70.4%83E64EKn109KKn64 97642DKn83D5310
163 V= -110 3 21% 151 67.3%102108732K5D1053 KD83E6D98K962
Rond 9, som ÖV mot par 6, Lotta Lundberg - Susanne Levin
173 S= -110 0 0% 151 63.4%E1062D1097E10485 K743K632K3D63
182 Ö+4 170 8 57% 159 63.0%Kn64382K10965ED DEKDE87286532
Rond 10, som ÖV mot par 13, Margareta Malmhagen - Mona Berge
192 Ö+1 140 3 21% 162 60.8%EK984D5KD8742 106532E8664DKn3
202 V= 110 12 86% 174 62.0%D63DKn1096310873 KKn98742D97EK2
Rond 11, som ÖV mot par 16, Sven Norlinder - Lena Norlinder
214 N= -620 7 50% 181 61.5%876D4210543Kn82 KKnE108763K87D6
223NT N-2 100 14 100% 195 63.2%D72E43D862DKn5 E53D8527310764
Rond 12, som ÖV mot par 7, Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg
234D N= -790 0 0% 195 60.5%63E2K108753K52 KDKn875D796284
243D V= 530 14 100% 209 62.1%10876652D102K107 D954DKn983EDKn3