Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 12/1 Scratch 2015-01-12 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 12/1 Scratch 2015-01-12

Partävling, 21 bord, 41 par. Antal brickor: 24. Medel: 455.0.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Mari Segerberg - Kerstin Boberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 11, Mona Andersson - Britt Lindberg
14 S= -420 6.0 16% 6 16.0%103Kn974E10976Kn5 E5422D43K10843
23NT V-1 -50 5.0 13% 11 14.5%K84EKKn4K942107 E109682E85E853
Rond 2, som ÖV mot par 19, Susanne Ramel - Grete Derand
32 S+2 -170 31.0 82% 42 37.0%KKn109832E64KD4 97D7654872Kn97
41NT N-1 100 31.0 82% 73 48.2%E95497343KD94 KD2E106Kn987232
Rond 3, som ÖV mot par 13, Rutger Persson - Lennart Lindahl
54 N-3 300 37.0 97% 110 58.0%106Kn876EK95Kn54 KD73D410743E83
65 N-1 50 32.0 84% 142 62.3%EKn983DKn9810543 K654642KKn7692
Rond 4, som ÖV mot par 15, Sven Grahn - Per Svensson
73NT S= -600 20.0 53% 162 61.0%D841095E95Kn1064 Kn9632Kn61076E82
85 V+1 480 30.0 79% 192 63.2%310873EKD103E53 KEDKn5Kn5K107642
Rond 5, som NS mot par 7, Eva Karlsson - Ulla Fischer
94 V+1 -650 2.0 5% 194 56.8%KEKKn7ED1062D93 54398653251082
102 Ö-2 200 31.0 82% 225 59.3%K85107EK972D94 E109D63DKn63E102
Rond 6, som ÖV mot par 18, Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Nilborn
112NT N-2 100 37.0 97% 262 62.7%D210985K962D83 E108K432Kn73Kn95
121 V+2 140 19.0 50% 281 61.7%K863942654343 E1054KD10653E10E
Rond 7, som ÖV mot par 1, Hanna Lewandowski - Cecilia Rodenstam
132 Ö+1 140 6.0 16% 287 58.2%E83E63KKn8EKn74 D4KKn975292653
144 V= 420 24.0 63% 311 58.5%D94285KKn103D98 EK1063D739EK74
Rond 8, som ÖV mot par 16, Ulla Hellqvist - Birgitta Strand
153 V= 140 17.0 45% 328 57.6%D1052ED86KKn835 943Kn954D52EK3
163NT V-1 -100 7.0 18% 335 55.1%D865KD63E9676 K97Kn9KD4EKKn42
Rond 9, som NS mot par 5, Marianne Servin - Ulla Öberg
174 V+1 -450 17.0 45% 352 54.5%9642KKnK8KD964 K10838232Kn10875
183 Ö-2 100 25.0 66% 377 55.2%D5Kn4EK9876E106 K107E8Kn102D8752
Rond 10, som NS mot par 14, Göran Ekelund - Hasse Jiborn
192 N+1 140 32.0 84% 409 56.7%K10542ED92K1064 E665382EKn10765
204 S+1 650 35.0 92% 444 58.5%KKn84DKn6Kn96254 ED9763253EKDKn
Rond 11, som ÖV mot par 20, Ulf Pernvi - Susanne Levin
214 N= -620 16.0 42% 460 57.7%102865D1073K863 DKn854DKnK8654Kn
226 S-1 50 34.0 89% 494 59.1%K7E98586432104 108431032Kn1097K9
Rond 12, som ÖV mot par 17, Bo Cnattingius - Ingela Roos
232 N+1 -140 31.0 82% 525 60.1%10984KD6538792 739842953ED84
244 V= 420 33.0 87% 558 61.2%D54D843K9Kn1095 Kn92EKKn7652D76