Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 12/1 Scratch 2015-01-12 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 12/1 Scratch 2015-01-12

Partävling, 21 bord, 41 par. Antal brickor: 24. Medel: 455.0.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Ester Schneider - Eva Olsberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 19, Susanne Ramel - Grete Derand
14 N-1 50 25.0 66% 25 66.0%103Kn974E10976Kn5 E5422D43K10843
22NT V= 120 13.0 34% 38 50.0%K84EKKn4K942107 E109682E85E853
Rond 2, som ÖV mot par 13, Rutger Persson - Lennart Lindahl
34 S+1 -450 10.0 26% 48 42.0%KKn109832E64KD4 97D7654872Kn97
41NT N+1 -120 8.0 21% 56 36.8%E95497343KD94 KD2E106Kn987232
Rond 3, som ÖV mot par 15, Sven Grahn - Per Svensson
5Pass 21.0 55% 77 40.4%106Kn876EK95Kn54 KD73D410743E83
63 N+1 -130 19.0 50% 96 42.0%EKn983DKn9810543 K654642KKn7692
Rond 4, som NS mot par 6, Yngve Jarl - Birgitta Forsström
74 N+3 710 38.0 100% 134 50.3%EK1075KD743K53 E82KDKn8432D97
85 V= -400 28.0 74% 162 53.2%Kn9849497642DKn ED107652K62898
Rond 5, som NS mot par 18, Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Nilborn
94 V= -620 6.0 16% 168 49.1%KEKKn7ED1062D93 54398653251082
103 N+2 150 28.0 74% 196 51.6%K85107EK972D94 E109D63DKn63E102
Rond 6, som ÖV mot par 12, Fredrik Bonde - Sten Sjöström
112 S+2 -170 21.0 55% 217 51.9%D210985K962D83 E108K432Kn73Kn95
124D N-1 200 25.0 66% 242 53.1%K863942654343 E1054KD10653E10E
Rond 7, som ÖV mot par 16, Ulla Hellqvist - Birgitta Strand
132 Ö+2 170 18.0 47% 260 52.6%E83E63KKn8EKn74 D4KKn975292653
144 V= 420 24.0 63% 284 53.4%D94285KKn103D98 EK1063D739EK74
Rond 8, som NS mot par 4, Jan Öhman - Erwin Wilhelm
153 V= -140 21.0 55% 305 53.5%EKK7E106DKn9842 Kn87610329741076
163NT V= -600 20.0 53% 325 53.4%43108754Kn107539 EKn102E282D10853
Rond 9, som ÖV mot par 14, Göran Ekelund - Hasse Jiborn
174 V+2 480 32.0 84% 357 55.2%EKn10763EDKn4E32 D75ED954109765
184 N-1 100 30.0 79% 387 56.6%EKn8642K5D54K4 93D10976323Kn93
Rond 10, som ÖV mot par 20, Ulf Pernvi - Susanne Levin
193 N-2 100 29.0 76% 416 57.6%8374EKn95K9842 DKn97KKn108D73D3
204 N= -620 21.0 55% 437 57.5%102E54ED898732 5K109873K1074106
Rond 11, som NS mot par 17, Bo Cnattingius - Ingela Roos
214 N+1 650 29.0 76% 466 58.3%K7K9732EKn9275 E963E104ED10942
223NT N+1 430 22.0 58% 488 58.3%EDKn62KKn4K5E32 95D76EDDKn8765
Rond 12, som ÖV mot par 10, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
233NT N+1 -630 14.0 37% 502 57.4%10984KD6538792 739842953ED84
245 S-1 50 18.0 47% 520 57.0%D54D843K9Kn1095 Kn92EKKn7652D76