Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 12/1 Scratch 2015-01-12 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 12/1 Scratch 2015-01-12

Partävling, 21 bord, 41 par. Antal brickor: 24. Medel: 455.0.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 18, Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Nilborn
14 N-2 100 36.0 95% 36 95.0%103Kn974E10976Kn5 E5422D43K10843
23NT Ö= 400 26.0 68% 62 81.5%K84EKKn4K942107 E109682E85E853
Rond 2, som ÖV mot par 8, Hans Ryning - Gösta Wiik
32 S+2 -170 31.0 82% 93 81.7%KKn109832E64KD4 97D7654872Kn97
41NT N= -90 22.0 58% 115 75.8%E95497343KD94 KD2E106Kn987232
Rond 3, som NS mot par 16, Ulla Hellqvist - Birgitta Strand
53 S+1 170 35.0 92% 150 79.0%EKn852K10532K76 94E9DKn862D1092
63NT S+2 460 31.0 82% 181 79.5%DK10982EDKn8765 1072E753ED3K104
Rond 4, som NS mot par 12, Fredrik Bonde - Sten Sjöström
73 S+2 150 11.0 29% 192 72.3%EK1075KD743K53 E82KDKn8432D97
83 S-2 -100 33.0 87% 225 74.1%Kn9849497642DKn ED107652K62898
Rond 5, som ÖV mot par 14, Göran Ekelund - Hasse Jiborn
93 Ö+2 200 26.0 68% 251 73.4%10962D104KKn9375 EDKn87874EKKn64
102 V-1 -100 26.0 68% 277 72.9%DKn7632E848587 4KKn952104KKn653
Rond 6, som NS mot par 20, Ulf Pernvi - Susanne Levin
114 S+1 450 37.0 97% 314 75.1%973ED784K10742 KKn654Kn6ED105E6
124 V-1 50 30.0 79% 344 75.4%DKn97KKD987652 72EKn8DKn9872Kn10
Rond 7, som ÖV mot par 17, Bo Cnattingius - Ingela Roos
132 Ö+2 170 18.0 47% 362 73.2%E83E63KKn8EKn74 D4KKn975292653
142 Ö+3 200 8.0 21% 370 69.5%D94285KKn103D98 EK1063D739EK74
Rond 8, som ÖV mot par 6, Yngve Jarl - Birgitta Forsström
154 N-2 200 34.0 89% 404 70.8%D1052ED86KKn835 943Kn954D52EK3
163NT V-1 -100 7.0 18% 411 67.5%D865KD63E9676 K97Kn9KD4EKKn42
Rond 9, som ÖV mot par 19, Susanne Ramel - Grete Derand
174 Ö+2 480 32.0 84% 443 68.5%EKn10763EDKn4E32 D75ED954109765
183 Ö-2 -100 13.0 34% 456 66.6%EKn8642K5D54K4 93D10976323Kn93
Rond 10, som ÖV mot par 13, Rutger Persson - Lennart Lindahl
192 N= -110 14.0 37% 470 65.0%8374EKn95K9842 DKn97KKn108D73D3
204 S= -620 21.0 55% 491 64.5%102E54ED898732 5K109873K1074106
Rond 11, som NS mot par 15, Sven Grahn - Per Svensson
213 N+1 170 11.0 29% 502 62.8%K7K9732EKn9275 E963E104ED10942
223NT N+1 430 22.0 58% 524 62.6%EDKn62KKn4K5E32 95D76EDDKn8765
Rond 12, som NS mot par 2, Ester Schneider - Eva Olsberg
233NT N+1 630 24.0 63% 548 62.6%EK65E107EKD10210 DKn2KnKn64KKn7653
245 S-1 -50 20.0 53% 568 62.2%EK1073Kn10842KD6 86109E53E87432