Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 12/1 Scratch 2015-01-12 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 12/1 Scratch 2015-01-12

Partävling, 21 bord, 41 par. Antal brickor: 24. Medel: 455.0.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Hanna Lewandowski - Cecilia Rodenstam

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 13, Rutger Persson - Lennart Lindahl
14 N-1 50 25.0 66% 25 66.0%103Kn974E10976Kn5 E5422D43K10843
23NT Ö+1 430 34.0 89% 59 77.5%K84EKKn4K942107 E109682E85E853
Rond 2, som NS mot par 15, Sven Grahn - Per Svensson
34 S+1 450 28.0 74% 87 76.3%864K10DKnE108652 ED532EKnK109533
41NT N+1 120 30.0 79% 117 77.0%Kn86Kn52D65E865 1073KD84EK10Kn107
Rond 3, som NS mot par 5, Marianne Servin - Ulla Öberg
54 N-3 -300 1.0 3% 118 62.2%EKn852K10532K76 94E9DKn862D1092
63NT S+3 490 37.0 97% 155 68.0%DK10982EDKn8765 1072E753ED3K104
Rond 4, som NS mot par 18, Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Nilborn
74 N+2 680 36.0 95% 191 71.9%EK1075KD743K53 E82KDKn8432D97
85 S-3 -150 30.0 79% 221 72.8%Kn9849497642DKn ED107652K62898
Rond 5, som ÖV mot par 11, Mona Andersson - Britt Lindberg
94 V= 620 32.0 84% 253 74.0%10962D104KKn9375 EDKn87874EKKn64
104 S= -130 14.0 37% 267 70.3%DKn7632E848587 4KKn952104KKn653
Rond 6, som ÖV mot par 16, Ulla Hellqvist - Birgitta Strand
112 S+1 -140 28.0 74% 295 70.6%D210985K962D83 E108K432Kn73Kn95
125D N-3 800 38.0 100% 333 73.1%K863942654343 E1054KD10653E10E
Rond 7, som NS mot par 3, Mari Segerberg - Kerstin Boberg
132 Ö+1 -140 32.0 84% 365 73.9%10652D8ED543108 KKn971041076KD92
144 V= -420 14.0 37% 379 71.3%851092D652Kn653 Kn7EKKn64E874102
Rond 8, som NS mot par 14, Göran Ekelund - Hasse Jiborn
153 V= -140 21.0 55% 400 70.2%EKK7E106DKn9842 Kn87610329741076
163NT V+1 -630 5.0 13% 405 66.6%43108754Kn107539 EKn102E282D10853
Rond 9, som ÖV mot par 20, Ulf Pernvi - Susanne Levin
173 V+1 170 8.0 21% 413 63.9%EKn10763EDKn4E32 D75ED954109765
183 Ö-1 -50 25.0 66% 438 64.1%EKn8642K5D54K4 93D10976323Kn93
Rond 10, som ÖV mot par 17, Bo Cnattingius - Ingela Roos
193 N-1 50 23.0 61% 461 63.9%8374EKn95K9842 DKn97KKn108D73D3
204 S= -620 21.0 55% 482 63.5%102E54ED898732 5K109873K1074106
Rond 11, som ÖV mot par 9, Hanna Söderberg - Marianne Falck
214 N= -620 16.0 42% 498 62.4%102865D1073K863 DKn854DKnK8654Kn
223 S+2 -150 28.0 74% 526 63.0%K7E98586432104 108431032Kn1097K9
Rond 12, som ÖV mot par 19, Susanne Ramel - Grete Derand
235 S-2 200 37.0 97% 563 64.4%10984KD6538792 739842953ED84
244D V= 590 38.0 100% 601 65.9%D54D843K9Kn1095 Kn92EKKn7652D76