Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 24. Medel: 600.0.

Privatprotokoll för Sven Grahn - Wiveca Lindström

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 54, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
11NT V+1 -120 9 18% 9 18.0%KKn1075K1084DKn32 E2DKn732Kn53298
23NT V= -400 2 4% 11 11.0%E7532K2KKn42E8 6Kn873D109651092
Rond 2, som ÖV mot par 53, Hans Antolin - Jan-Åke Roos
33 N-1 50 28 56% 39 26.0%EDKnKn1095E98Kn97 6KD7647D106532
44 N+2 -680 23 46% 62 31.0%Kn2Kn1072DKn96D96 74K965374KKn83
Rond 3, som ÖV mot par 52, Eva Landin - Marianne Andersson
53 V= 140 40 80% 102 40.8%10858786EKKn654 K963EKD1053KD7
63 V+1 130 46 92% 148 49.3%963D1095EKKn4DKn D8E4397K109865
Rond 4, som NS mot par 51, Barbro Söderberg - Birgit Andersson
73 N+2 150 11 22% 159 45.4%ED8EE106EKn7542 Kn96K54K8751063
81NT V-1 50 35 70% 194 48.5%D10864K9D843D2 E5DKn1073E210953
Rond 5, som ÖV mot par 50, Örjan Söderlund - Christian Söderlund
93 S= -140 19 38% 213 47.3%97EKn953982EDKn E10D107K107431095
104 S+2 -680 24 48% 237 47.4%496KD75432732 D3EDKn1053210998
Rond 6, som NS mot par 48, Jan Schneider - Ester Schneider
113 Ö+3 -230 8 16% 245 44.5%E762K99754283 DEDKn107532Kn108Kn
123NT N= 600 28 56% 273 45.5%E107E93K54D1098 K95854ED72EKn2
Rond 7, som NS mot par 47, Lisa Engström - Sonja Christensson
135 Ö+1 -620 30 60% 303 46.6%9654985Kn108754 ED108737327D93
143NT N+1 430 28 56% 331 47.3%K4E982D1063EK3 DKn107K65E42D105
Rond 8, som NS mot par 46, Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson
153 Ö+1 -130 15 30% 346 46.1%Kn10854KD94KD83 E7210876E543DKn
162 V+3 -200 26 52% 372 46.5%EK9868KKn107Kn32 Kn42D10D9652K95
Rond 9, som NS mot par 45, Mats Holm - Peter Gati
174 S+1 450 25 50% 397 46.7%E65E9762E4E96 DKn109743KD3DKn7
182 V-1 50 23 46% 420 46.7%1032E107EK5KD62 74D96432E10753
Rond 10, som ÖV mot par 44, Ulla Wästberg - Hans Wästberg
193NT Ö+2 660 50 100% 470 49.5%K6Kn965E654843 85E10DKn2EKD962
204 N-1 100 36 72% 506 50.6%KD74Kn65Kn75952 5D98743K102K74
Rond 11, som NS mot par 43, Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson
214 N-1 -100 2 4% 508 48.4%DKn973E9753K210 105KD2E954E972
222 N+1 110 42 84% 550 50.0%953E1054EKD1082 EKn82D72862Kn63
Rond 12, som NS mot par 55, Gunilla Ljung - Gun Bellander
233NT Ö-1 100 44 88% 594 51.7%EKn6Kn864275643 872K5KD942952
242 V+4 -230 2 4% 596 49.7%D109654Kn32D8510 EKKnK97Kn1043252