Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-12-17

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 24. Medel: 600.0.

Privatprotokoll för Johnny Nielsen - Niusia Lichtman

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 52, Eva Landin - Marianne Andersson
11NT V-1 -50 13 26% 13 26.0%8649864KD10764 D93E5E96EK1075
22 N+2 -130 0 0% 13 13.0%KD94E1095EDKn74 Kn108D64873K653
Rond 2, som ÖV mot par 51, Barbro Söderberg - Birgit Andersson
32 N= -110 23 46% 36 24.0%EDKnKn1095E98Kn97 6KD7647D106532
44 N+2 -680 23 46% 59 29.5%Kn2Kn1072DKn96D96 74K965374KKn83
Rond 3, som NS mot par 50, Örjan Söderlund - Christian Söderlund
54 V-1 50 32 64% 91 36.4%EKn429E10973232 D7Kn642Kn54D1098
61NT Ö= -90 22 44% 113 37.7%EK462D8632E43 Kn10752KKn8710572
Rond 4, som ÖV mot par 49, Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz
73 N+2 -150 39 78% 152 43.4%7532Kn1097232K8 K104D863DKn94D9
83NT N-2 100 37 74% 189 47.2%72E652K65EKn87 KKn9384Kn1097K64
Rond 5, som NS mot par 47, Lisa Engström - Sonja Christensson
93 S= 140 31 62% 220 48.9%K865864ED65K2 DKn432K2Kn87643
103 S+3 230 2 4% 222 44.4%E109628Kn86KDKn6 KKn875K74EE1054
Rond 6, som NS mot par 46, Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson
115D S-1 -100 16 32% 238 43.3%E762K99754283 DEDKn107532Kn108Kn
123NT N= 600 28 56% 266 44.3%E107E93K54D1098 K95854ED72EKn2
Rond 7, som NS mot par 45, Mats Holm - Peter Gati
136 Ö= -1370 11 22% 277 42.6%9654985Kn108754 ED108737327D93
142 S= 110 4 8% 281 40.1%K4E982D1063EK3 DKn107K65E42D105
Rond 8, som NS mot par 44, Ulla Wästberg - Hans Wästberg
153 N-1 -100 35 70% 316 42.1%Kn10854KD94KD83 E7210876E543DKn
163 V= -140 35 70% 351 43.9%EK9868KKn107Kn32 Kn42D10D9652K95
Rond 9, som ÖV mot par 43, Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson
174 S+1 -450 25 50% 376 44.2%K8KD510965K432 32Kn1084Kn8721085
181NT N+1 -120 6 12% 382 42.4%EKKn8Kn965437Kn8 D965K82DKn10894
Rond 10, som NS mot par 42, Rolf Bergström - Christer Löfgren
194 V-1 100 41 82% 423 44.5%Kn1074K743K1098Kn ED932D82731075
204 N= 620 41 82% 464 46.4%EKn1083E2643EKn8 962K10ED98D1063
Rond 11, som NS mot par 54, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
214 N+1 650 45 90% 509 48.5%DKn973E9753K210 105KD2E954E972
223D V-1 200 50 100% 559 50.8%953E1054EKD1082 EKn82D72862Kn63
Rond 12, som NS mot par 53, Hans Antolin - Jan-Åke Roos
232NT V+1 -150 34 68% 593 51.6%EKn6Kn864275643 872K5KD942952
244 Ö-1 50 35 70% 628 52.3%D109654Kn32D8510 EKKnK97Kn1043252