Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-12-01 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-12-01

Partävling, 18 bord, 36 par. Antal brickor: 24. Medel: 408.0.

Privatprotokoll för Charlotte Rudenstam - Stig Unoson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 36, Mari Segerberg - Kerstin Boberg
13NT V-2 -100 5.0 15% 5 15.0%63109EK876KD62 KDEKn64DKn541043
23 Ö-1 -50 11.0 32% 16 23.5%ED652K8593E97 KKn109764375D86
Rond 2, som NS mot par 37, Ester Schneider - Eva Olsberg
35 N= 400 28.0 82% 44 43.0%DEDKn9EK98654Kn Kn642875Kn3EK42
46 N= 1430 31.0 91% 75 55.0%EKDKn952EK763Kn 3D82EDKn762D93
Rond 3, som NS mot par 38, Birgitta Nilsson - Lisbeth Nermar
52NT V+2 -180 13.0 38% 88 51.6%E87Kn98641095D10 KKn652ED3Kn7294
62 Ö+2 -170 34.0 100% 122 59.7%87ED96643D1063 53K541052K9852
Rond 4, som NS mot par 39, Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson
75D V-1 200 31.0 91% 153 64.1%K3K1095ED64976 ED9864874K933
82 N+1 140 27.0 79% 180 66.0%E832Kn8KD1053K2 D105E10974291084
Rond 5, som ÖV mot par 40, Mats Andersson - Claudia Sjöberg
96D N-1 100 32.0 94% 212 69.1%53D76E102EKKn102 7Kn1098532Kn8798
104 S+1 -150 7.0 21% 219 64.3%K82KKn1054K109D3 D7653E876Kn672
Rond 6, som NS mot par 41, Bodil Wikström - Kjell-Erik Nordgren
112 Ö+1 -140 7.0 21% 226 60.4%975Kn9864D96Kn4 E2EKD542K9765
124 V+3 -510 16.0 47% 242 59.2%8876D109432863 D432D10K8761075
Rond 7, som NS mot par 42, Gunlis Åberg - Wiviann Hassel
133 S+2 200 18.0 53% 260 58.8%6598E632Kn9754 EKDKn943K647E3
143 Ö-1 50 22.0 65% 282 59.2%EKn105DKn79852KKn 872652EK7D1054
Rond 8, som NS mot par 31, Monica Borg - Ingegerd Jeppsson
153NT Ö-2 100 32.0 94% 314 61.5%10985492K97584 Kn763EK73D6D96
166NT Ö+1 -1470 5.0 15% 319 58.6%952742Kn862D98 Kn76D653D109753
Rond 9, som NS mot par 32, Susanne Ramel - Grete Derand
172 S-1 -50 5.0 15% 324 56.1%Kn108D64Kn64KD52 KD7542K2K7873
185 Ö-1 50 33.0 97% 357 58.3%1098K862EKn9427 432EKn410765962
Rond 10, som NS mot par 33, Pyttsi Flodqvist - Jan Clementsson
193NT V+3 -690 6.0 18% 363 56.2%E2DKn4285Kn10986 653K9765Kn9775
202 Ö-2 200 33.0 97% 396 58.2%K10ED9752KD852 D42864KD96Kn96
Rond 11, som NS mot par 34, Birgit Hartman - Elsa Olsson
214 Ö+3 -510 16.0 47% 412 57.7%727K1086EK6542 8652DKn9432Kn107
224 Ö-2 200 31.8 94% 443.8 59.4%K10752KnD65EKn73 687439743D952
Rond 12, som ÖV mot par 35, Ingrid Bengtsson - Kent Bengtsson
233NT N-1 100 17.0 50% 460.8 59.0%K4K108107432K104 E108753EKn54Kn66
244 V-2 -100 10.0 29% 470.8 57.7%D10853Kn4D82543 EK42D98EK8762