Kommande tävlingar
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
16/07 INSTÄLLD - Walthers Bildelar G
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-12-01 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-12-01

Partävling, 18 bord, 36 par. Antal brickor: 24. Medel: 408.0.

Privatprotokoll för Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 7, Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad
15 Ö-1 -50 15.0 44% 15 44.0%63109EK876KD62 KDEKn64DKn541043
22 Ö+1 140 32.0 94% 47 69.0%ED652K8593E97 KKn109764375D86
Rond 2, som ÖV mot par 15, Marianne Servin - Ulla Öberg
35 N-1 50 28.0 82% 75 73.3%EK53K6321010965 10987104D72D873
45D Ö-5 -1400 8.0 24% 83 61.0%6Kn10K53EK108765 108749541098442
Rond 3, som ÖV mot par 13, Rutger Persson - Lennart Lindahl
51NT V+3 180 21.0 62% 104 61.2%431072D4EKn8752 D109K5EK863K63
64 Ö= 620 16.0 47% 120 58.8%EK9621087987EKn DKn104Kn32EKDKn74
Rond 4, som NS mot par 2, Bo Johansson - Elsa Johansson
74 V= -130 15.0 44% 135 56.7%K3K1095ED64976 ED9864874K933
82 N-2 -100 5.0 15% 140 51.5%E832Kn8KD1053K2 D105E10974291084
Rond 5, som ÖV mot par 4, Willy Landgren - Bibi Jönsson
94 S+1 -450 15.0 44% 155 50.7%53D76E102EKKn102 7Kn1098532Kn8798
103 Ö-1 -100 18.0 53% 173 50.9%K82KKn1054K109D3 D7653E876Kn672
Rond 6, som NS mot par 10, Mats Holm - Klas Bellander
111NT V+2 -150 0.0 0% 173 46.3%975Kn9864D96Kn4 E2EKD542K9765
126 V= -980 9.0 26% 182 44.6%8876D109432863 D432D10K8761075
Rond 7, som ÖV mot par 17, Agneta Johansson - Erwin Wilhelm
134 S+1 -650 3.0 9% 185 41.8%72EKn1072K1085102 108D53DKn94KD86
142 S-2 100 20.0 59% 205 43.1%D94EK983DKn1067 K6310443E98632
Rond 8, som ÖV mot par 14, Karin Sjögren - Åke Kjellkvist
153NT Ö+1 430 26.0 76% 231 45.3%ED2Kn108E10842EKn KD654Kn3K107532
163NT Ö+4 720 11.0 32% 242 44.4%K8EK109EK4KKn107 ED1043Kn853E642
Rond 9, som NS mot par 11, Christina Leander - Gunilla Wallin
174D S-1 -100 2.0 6% 244 42.2%Kn108D64Kn64KD52 KD7542K2K7873
185 Ö-1 50 33.0 97% 277 45.2%1098K862EKn9427 432EKn410765962
Rond 10, som ÖV mot par 16, Ulla Hellqvist - Birgitta Strand
194 V+2 680 16.0 47% 293 45.3%K10410K10642EK43 DKn987E83ED3D2
203 N-1 100 25.0 74% 318 46.8%EKn97Kn587431043 8653K1032EKn10E7
Rond 11, som ÖV mot par 8, Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz
216 Ö-1 -50 1.0 3% 319 44.7%103EKKn10853E593 EKDKn94D9647D8
224 Ö= 620 21.2 62% 340.2 45.5%DKn983KD65E1086 E4E1092KKn82K104
Rond 12, som ÖV mot par 18, Ulf Pernvi - Gun Bellander
233 V= 140 27.0 79% 367.2 46.9%K4K108107432K104 E108753EKn54Kn66
242 V= 110 28.0 82% 395.2 48.4%D10853Kn4D82543 EK42D98EK8762