Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19

Partävling, 27 bord, 54 par. Antal brickor: 24. Medel: 624.0.

Privatprotokoll för Grete Derand - Susanne Ramel

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 17, Jan Clementsson - Lars Becklén
13 V-1 -50 5 10% 5 10.0%10765410643DKn53 ED32KD5KKn10439
26 V-1 -50 5 10% 10 10.0%EK3K864Kn843Kn6 976ED53E7ED74
Rond 2, som NS mot par 16, Pia Katarina Larsson - Helena Condiffe
32 Ö+1 -140 5 10% 15 10.0%D748EDKn93EKn53 1086Kn1076586764
44 V-1 100 47 90% 62 30.0%8ED10652Kn1082107 KDKn106587D8532
Rond 3, som NS mot par 14, Nina Nilsson - Jane Brändemar
51NT S+2 150 43 83% 105 40.6%109286422ED1072 E875E10KDKn54Kn4
63 S-2 -100 30 58% 135 43.5%67542D93E9875 EKKn932D9863Kn3
Rond 4, som NS mot par 13, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
72 S= 90 27 52% 162 44.7%1063Kn864EKn9864 EK9K910D1097653
85D Ö-1 100 18 35% 180 43.5%EKn654KnK92EDKn5 K97361083K8632
Rond 5, som ÖV mot par 12, Anitha Lindgren - Marian Krook
93NT N= -400 0 0% 180 38.7%95397KDKn1092DKn Kn8210632E8K1073
101NT Ö+3 180 29 56% 209 40.4%E6EKn3E7653E92 Kn84108104KD8764
Rond 6, som ÖV mot par 25, Barbro Söderberg - Birgit Andersson
114 Ö-1 -50 10 19% 219 38.5%KDKn9425EDEKn87 7DKn42KKn7653210
126 V= 980 49 94% 268 43.1%K732K10539K986 105EDKn76EDED75
Rond 7, som NS mot par 24, Britt Lindberg - Mona Andersson
134D Ö-2 500 14 27% 282 41.8%762E9863EDKn54 EKDKn101071075K108
14Pass 25 48% 307 42.3%D1032E93KD9653 K98DKn72E54DKn4
Rond 8, som ÖV mot par 23, Anders Olsson - Sten Ahlgren
151NT S+3 -180 7 13% 314 40.3%8754K9843D3E7 D9105KKn10862Kn102
164 Ö-1 -100 0 0% 314 37.8%8Kn10765D832K87 ED10EKDKnED10943
Rond 9, som NS mot par 21, Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg
175D Ö-1 100 49 94% 363 41.1%EDKn76526541073 K109K8Kn732EKn95
185 S+1 620 26 50% 389 41.6%9D94D76543KD3 EK27EK1098E1094
Rond 10, som NS mot par 20, Lotta Lundberg - Charlotte Rudbäck
194 V= -620 9 17% 398 40.3%98321087EK63D2 E1075421082K1054
204 V-1 100 30 58% 428 41.2%D76EKn9864D842 EKn85KKn1010732Kn5
Rond 11, som NS mot par 19, Göran Wennervall - Åke Jönsson
215D N-2 -500 0 0% 428 39.2%DKn9642D6EDKn76 EKn63E1093108542
226 V= -1430 16 31% 444 38.9%93K7629D108542 1065954D754Kn76
Rond 12, som NS mot par 18, Henrik Swensson - Rogert Dalgart
232 V= -90 41 79% 485 40.6%D432EKn87E73K8 Kn8732K95D7542
243NT N+1 430 32 62% 517 41.5%E832K862ED9K6 Kn7DKn9KKn62E987