Kommande tävlingar
24/08 INSTÄLLD...Munka Ljungby BS -
07/09 SM Par Junior, direktfinal
07/09 BK Albrekts - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
04/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
04/08 Guldgruvan - Final I
04/08 Guldgruvan - Final H
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19

Partävling, 27 bord, 54 par. Antal brickor: 24. Medel: 624.0.

Privatprotokoll för Björn Klefbohm - Magnus Friberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 43, Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson
12 S-2 100 12 23% 12 23.0%10765410643DKn53 ED32KD5KKn10439
24 Ö= 420 29 56% 41 39.5%EK3K864Kn843Kn6 976ED53E7ED74
Rond 2, som ÖV mot par 50, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
33NT V-1 -100 27 52% 68 43.7%Kn52ED943K10D102 EK93K27542K98
43NT Ö-1 -100 5 10% 73 35.2%E92KKn94K65EK9 7433E9743DKn64
Rond 3, som ÖV mot par 37, Lotti Hellsten - Sverker Hellsten
52 S-1 100 49 94% 122 47.0%D643D53E106853 KKnKKn979873K96
63NT Ö= 600 45 87% 167 53.7%D1084EK10EKn7642 75KnK1086542KD10
Rond 4, som NS mot par 54, Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman
73 S= 110 33 63% 200 55.0%1063Kn864EKn9864 EK9K910D1097653
84 Ö= -420 9 17% 209 50.2%EKn654KnK92EDKn5 K97361083K8632
Rond 5, som NS mot par 57, Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson
91NT N= 90 14 27% 223 47.7%ED7DKn47643E65 K1064EK8559842
102NT Ö+1 -150 37 71% 260 50.0%KD32D97429825 10975K65KDKnKn103
Rond 6, som NS mot par 31, Agneta Johansson - Lars Svensson
114 Ö-2 100 50 96% 310 54.2%10610987684KD64 E853EK31099532
124 V+1 -450 40 77% 350 56.1%EDKn94476431042 86982KKn10852Kn3
Rond 7, som ÖV mot par 51, Anita Olofsson - Kuno Wahlgren
135D Ö-3 -800 5 10% 355 52.5%54EKDKn9865263 983432KDKn4972
141NT S+1 -120 16 31% 371 51.0%E565107632K1072 Kn764K1084Kn8E98
Rond 8, som NS mot par 53, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
152NT S+2 180 45 87% 416 53.4%Kn1063DKn7E56543 EK2E62974KD98
164 Ö+2 -680 20 38% 436 52.4%K7549431095462 Kn963282EK76Kn5
Rond 9, som NS mot par 42, Anette Wald Gärdenfors - Erwin Wilhelm
175D N-1 -100 33 63% 469 53.1%EDKn76526541073 K109K8Kn732EKn95
185 S+1 620 26 50% 495 52.9%9D94D76543KD3 EK27EK1098E1094
Rond 10, som NS mot par 49, Ulla Wästberg - Hans Wästberg
194 Ö-1 100 39 75% 534 54.1%98321087EK63D2 E1075421082K1054
204 V= -620 3 6% 537 51.6%D76EKn9864D842 EKn85KKn1010732Kn5
Rond 11, som NS mot par 55, Sven Grahn - Wiveca Lindström
212 N+2 130 42 81% 579 53.0%DKn9642D6EDKn76 EKn63E1093108542
226NT Ö= -1440 11 21% 590 51.6%93K7629D108542 1065954D754Kn76
Rond 12, som ÖV mot par 40, Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson
232NT S-3 300 51 98% 641 53.6%1096KD1054104EKn6 EK596DKn8621093
243NT N+1 -430 20 38% 661 53.0%D5E1075310731053 K109644854DKn42