Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19

Partävling, 27 bord, 54 par. Antal brickor: 24. Medel: 624.0.

Privatprotokoll för Rutger Persson - Claes Nilsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 46, Ove Jönsson - Thore Lindström
12 V+1 -140 30 58% 30 58.0%98E98652EK842 KKnKn72ED9871076
22 V+2 -170 40 77% 70 67.5%DKn4107K1062K1098 10852Kn92D95532
Rond 2, som NS mot par 35, Per Boberg - Kerstin Boberg
32 Ö= -110 16 31% 86 55.3%D748EDKn93EKn53 1086Kn1076586764
43 N-1 -100 42 81% 128 61.8%8ED10652Kn1082107 KDKn106587D8532
Rond 3, som NS mot par 54, Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman
52 S= 110 17 33% 145 56.0%109286422ED1072 E875E10KDKn54Kn4
64 Ö-1 100 39 75% 184 59.2%67542D93E9875 EKKn932D9863Kn3
Rond 4, som NS mot par 55, Sven Grahn - Wiveca Lindström
72 V-2 200 42 81% 226 62.3%1063Kn864EKn9864 EK9K910D1097653
84 Ö+1 -450 5 10% 231 55.8%EKn654KnK92EDKn5 K97361083K8632
Rond 5, som ÖV mot par 33, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
91NT N+2 -150 12 23% 243 52.1%95397KDKn1092DKn Kn8210632E8K1073
101NT V+3 180 29 56% 272 52.5%E6EKn3E7653E92 Kn84108104KD8764
Rond 6, som ÖV mot par 48, Lars G Svensson - Greger Jonsson
115 V= 400 30 58% 302 53.0%KDKn9425EDEKn87 7DKn42KKn7653210
124 V+2 480 33 63% 335 53.8%K732K10539K986 105EDKn76EDED75
Rond 7, som ÖV mot par 43, Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson
134 S+1 -650 31 60% 366 54.3%54EKDKn9865263 983432KDKn4972
142NT N= -120 16 31% 382 52.6%E565107632K1072 Kn764K1084Kn8E98
Rond 8, som ÖV mot par 42, Anette Wald Gärdenfors - Erwin Wilhelm
152NT S+2 -180 7 13% 389 50.0%8754K9843D3E7 D9105KKn10862Kn102
166 Ö= 1430 52 100% 441 53.1%8Kn10765D832K87 ED10EKDKnED10943
Rond 9, som NS mot par 47, Bengt Rylander - Terezia Lagerman
175 Ö= -450 14 27% 455 51.6%EDKn76526541073 K109K8Kn732EKn95
185 S+1 620 26 50% 481 51.5%9D94D76543KD3 EK27EK1098E1094
Rond 10, som ÖV mot par 57, Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson
194 Ö= 620 43 83% 524 53.2%KDKn4E96395E97 6KDKn5DKn74Kn863
204 V= 620 49 94% 573 55.2%K10939854KDE96 42ED76325K1073
Rond 11, som NS mot par 36, Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson
213 N+2 150 48 92% 621 57.0%DKn9642D6EDKn76 EKn63E1093108542
223NT Ö+2 -660 44 85% 665 58.2%93K7629D108542 1065954D754Kn76
Rond 12, som ÖV mot par 44, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
231NT S-2 200 39 75% 704 59.0%1096KD1054104EKn6 EK596DKn8621093
243NT N+1 -430 20 38% 724 58.1%D5E1075310731053 K109644854DKn42