Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19

Partävling, 27 bord, 54 par. Antal brickor: 24. Medel: 624.0.

Privatprotokoll för Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 39, Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz
12 V-1 -50 5 10% 5 10.0%10765410643DKn53 ED32KD5KKn10439
24 Ö= 420 29 56% 34 33.0%EK3K864Kn843Kn6 976ED53E7ED74
Rond 2, som NS mot par 41, Jan Schneider - Ester Schneider
34 V-1 100 25 48% 59 38.0%D748EDKn93EKn53 1086Kn1076586764
43NT Ö= -600 10 19% 69 33.2%8ED10652Kn1082107 KDKn106587D8532
Rond 3, som ÖV mot par 49, Ulla Wästberg - Hans Wästberg
51 S+2 -110 35 67% 104 40.0%D643D53E106853 KKnKKn979873K96
63 S-2 100 22 42% 126 40.3%D1084EK10EKn7642 75KnK1086542KD10
Rond 4, som ÖV mot par 56, Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson
72NT Ö+1 150 48 92% 174 47.7%87E10752K72842 DKn542D3D53EKKn
84 S= -420 17 33% 191 45.9%1082EK8742EKn410 DD10953D765974
Rond 5, som NS mot par 37, Lotti Hellsten - Sverker Hellsten
91NT N+2 150 40 77% 231 49.3%ED7DKn47643E65 K1064EK8559842
103 V= -110 47 90% 278 53.4%KD32D97429825 10975K65KDKnKn103
Rond 6, som NS mot par 43, Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson
115 Ö-1 50 42 81% 320 55.9%10610987684KD64 E853EK31099532
124 V+1 -450 40 77% 360 57.7%EDKn94476431042 86982KKn10852Kn3
Rond 7, som ÖV mot par 50, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
134 S+1 -650 31 60% 391 57.8%54EKDKn9865263 983432KDKn4972
142NT S= -120 16 31% 407 55.9%E565107632K1072 Kn764K1084Kn8E98
Rond 8, som ÖV mot par 31, Agneta Johansson - Lars Svensson
152NT S-2 200 40 77% 447 57.3%8754K9843D3E7 D9105KKn10862Kn102
165 V+2 640 10 19% 457 54.9%8Kn10765D832K87 ED10EKDKnED10943
Rond 9, som NS mot par 38, Hans Antolin - Jan-Åke Roos
175 Ö= -450 14 27% 471 53.3%EDKn76526541073 K109K8Kn732EKn95
185 S+1 620 26 50% 497 53.1%9D94D76543KD3 EK27EK1098E1094
Rond 10, som ÖV mot par 58, Bo Hedberg - Nancy Thern
194 Ö= 620 43 83% 540 54.7%KDKn4E96395E97 6KDKn5DKn74Kn863
204 N= -130 12 23% 552 53.1%K10939854KDE96 42ED76325K1073
Rond 11, som ÖV mot par 42, Anette Wald Gärdenfors - Erwin Wilhelm
215 N-2 200 47 90% 599 54.9%K1082E975KKn873 7543KD108542K9
224 V+3 710 28 54% 627 54.8%ED2EKn1083Kn82EK KKn874DEK106393
Rond 12, som NS mot par 52, Björn Klefbohm - Magnus Friberg
232NT S-3 -300 1 2% 628 52.5%D432EKn87E73K8 Kn8732K95D7542
243NT N+1 430 32 62% 660 52.9%E832K862ED9K6 Kn7DKn9KKn62E987