Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19

Partävling, 27 bord, 54 par. Antal brickor: 24. Medel: 624.0.

Privatprotokoll för Per Boberg - Kerstin Boberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 50, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
13 V+1 -170 15 29% 15 29.0%98E98652EK842 KKnKn72ED9871076
26 Ö-2 100 51 98% 66 63.5%DKn4107K1062K1098 10852Kn92D95532
Rond 2, som ÖV mot par 45, Rutger Persson - Claes Nilsson
32 Ö= 110 36 69% 102 65.3%Kn52ED943K10D102 EK93K27542K98
43 N-1 100 10 19% 112 53.8%E92KKn94K65EK9 7433E9743DKn64
Rond 3, som ÖV mot par 38, Hans Antolin - Jan-Åke Roos
52 Ö-2 -100 44 85% 156 60.0%D643D53E106853 KKnKKn979873K96
63NT Ö-2 -200 1 2% 157 50.3%D1084EK10EKn7642 75KnK1086542KD10
Rond 4, som NS mot par 33, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
73NT V-2 200 42 81% 199 54.7%1063Kn864EKn9864 EK9K910D1097653
84 N= 420 35 67% 234 56.2%EKn654KnK92EDKn5 K97361083K8632
Rond 5, som ÖV mot par 58, Bo Hedberg - Nancy Thern
93 S= -140 25 48% 259 55.3%95397KDKn1092DKn Kn8210632E8K1073
103NT Ö= 600 47 90% 306 58.8%E6EKn3E7653E92 Kn84108104KD8764
Rond 6, som ÖV mot par 37, Lotti Hellsten - Sverker Hellsten
115 V-1 -50 10 19% 316 55.2%KDKn9425EDEKn87 7DKn42KKn7653210
124 V+1 450 12 23% 328 52.5%K732K10539K986 105EDKn76EDED75
Rond 7, som NS mot par 47, Bengt Rylander - Terezia Lagerman
134 S+3 710 42 81% 370 54.7%762E9863EDKn54 EKDKn101071075K108
142NT S-1 -50 15 29% 385 52.9%D1032E93KD9653 K98DKn72E54DKn4
Rond 8, som ÖV mot par 34, Junot Delcomyn - Leif Karlsson
152NT S-1 100 32 62% 417 53.5%8754K9843D3E7 D9105KKn10862Kn102
164 Ö+2 680 32 62% 449 54.0%8Kn10765D832K87 ED10EKDKnED10943
Rond 9, som NS mot par 36, Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson
175 V-3 150 52 100% 501 56.7%EDKn76526541073 K109K8Kn732EKn95
185 S+1 620 26 50% 527 56.3%9D94D76543KD3 EK27EK1098E1094
Rond 10, som ÖV mot par 44, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
194 Ö= 620 43 83% 570 57.7%KDKn4E96395E97 6KDKn5DKn74Kn863
203 S-3 300 46 88% 616 59.2%K10939854KDE96 42ED76325K1073
Rond 11, som ÖV mot par 56, Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson
213 S+1 -130 10 19% 626 57.3%K1082E975KKn873 7543KD108542K9
226 Ö+1 1460 45 87% 671 58.7%ED2EKn1083Kn82EK KKn874DEK106393
Rond 12, som NS mot par 32, Göran Olsson - Karin Eresund
231NT S-1 -100 32 62% 703 58.8%D432EKn87E73K8 Kn8732K95D7542
243NT N+2 460 50 96% 753 60.4%E832K862ED9K6 Kn7DKn9KKn62E987