Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19

Partävling, 27 bord, 54 par. Antal brickor: 24. Medel: 624.0.

Privatprotokoll för Barbro Söderberg - Birgit Andersson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 23, Anders Olsson - Sten Ahlgren
12 Ö+2 -170 15 29% 15 29.0%98E98652EK842 KKnKn72ED9871076
24 V+1 -450 7 13% 22 21.0%DKn4107K1062K1098 10852Kn92D95532
Rond 2, som ÖV mot par 7, Dennis Alsensjö - Torleif Heimdal
32 Ö= 110 36 69% 58 37.0%Kn52ED943K10D102 EK93K27542K98
42 S-3 300 31 60% 89 42.8%E92KKn94K65EK9 7433E9743DKn64
Rond 3, som ÖV mot par 1, Susanne Levin - Judit Derzsi-Jalgard
51 S+1 -110 35 67% 124 47.6%D643D53E106853 KKnKKn979873K96
62 V+1 110 29 56% 153 49.0%D1084EK10EKn7642 75KnK1086542KD10
Rond 4, som NS mot par 8, Christer Ekberg - Lars V Andersson
72 V-2 200 42 81% 195 53.6%1063Kn864EKn9864 EK9K910D1097653
85 Ö-1 50 14 27% 209 50.2%EKn654KnK92EDKn5 K97361083K8632
Rond 5, som ÖV mot par 2, MajLis Tengblad - Margaretha Olsson
92 S+1 -140 25 48% 234 50.0%95397KDKn1092DKn Kn8210632E8K1073
103NT Ö= 600 47 90% 281 54.0%E6EKn3E7653E92 Kn84108104KD8764
Rond 6, som NS mot par 9, Grete Derand - Susanne Ramel
114 Ö-1 50 42 81% 323 56.5%10610987684KD64 E853EK31099532
126 V= -980 3 6% 326 52.2%EDKn94476431042 86982KKn10852Kn3
Rond 7, som NS mot par 3, Ulf Ohlsson - Marianne Olsson
134 S+2 680 33 63% 359 53.1%762E9863EDKn54 EKDKn101071075K108
143NT S-1 -50 15 29% 374 51.4%D1032E93KD9653 K98DKn72E54DKn4
Rond 8, som ÖV mot par 10, Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg
151NT S= -90 25 48% 399 51.1%8754K9843D3E7 D9105KKn10862Kn102
164 Ö+2 680 32 62% 431 51.8%8Kn10765D832K87 ED10EKDKnED10943
Rond 9, som ÖV mot par 4, Sonja Christensson - Ulla Öberg
175D N-2 300 24 46% 455 51.5%EDKn10753109KD64 843942EKD8682
185 S+1 -620 26 50% 481 51.4%Kn10654Kn10522Kn87 D873EK863Kn652
Rond 10, som NS mot par 11, Ragnar Carstam - Helene Carstam
194 Ö= -620 9 17% 490 49.6%98321087EK63D2 E1075421082K1054
205D N-1 -200 8 15% 498 47.9%D76EKn9864D842 EKn85KKn1010732Kn5
Rond 11, som ÖV mot par 26, Lena Goldberg - Teddy Wald
213 N+3 -170 2 4% 500 45.8%K1082E975KKn873 7543KD108542K9
223NT Ö+2 660 8 15% 508 44.4%ED2EKn1083Kn82EK KKn874DEK106393
Rond 12, som ÖV mot par 6, Karin Sjögren - Louise Nordlindh
231NT S= -90 7 13% 515 43.0%1096KD1054104EKn6 EK596DKn8621093
243NT N+1 -430 20 38% 535 42.8%D5E1075310731053 K109644854DKn42