Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19

Partävling, 27 bord, 54 par. Antal brickor: 24. Medel: 624.0.

Privatprotokoll för Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 11, Ragnar Carstam - Helene Carstam
13 Ö-1 -50 5 10% 5 10.0%10765410643DKn53 ED32KD5KKn10439
24 Ö= 420 29 56% 34 33.0%EK3K864Kn843Kn6 976ED53E7ED74
Rond 2, som NS mot par 5, Håkan Litsegård - Ulfur Arnason
34 V-3 300 48 92% 82 52.7%D748EDKn93EKn53 1086Kn1076586764
42NT V= -120 36 69% 118 56.8%8ED10652Kn1082107 KDKn106587D8532
Rond 3, som ÖV mot par 23, Anders Olsson - Sten Ahlgren
51 S+2 -140 18 35% 136 52.4%D643D53E106853 KKnKKn979873K96
63NT Ö-1 -100 13 25% 149 47.8%D1084EK10EKn7642 75KnK1086542KD10
Rond 4, som ÖV mot par 6, Karin Sjögren - Louise Nordlindh
73 N-1 100 36 69% 185 50.9%87E10752K72842 DKn542D3D53EKKn
84 N+1 -450 4 8% 189 45.5%1082EK8742EKn410 DD10953D765974
Rond 5, som NS mot par 19, Göran Wennervall - Åke Jönsson
92 S+1 140 27 52% 216 46.2%ED7DKn47643E65 K1064EK8559842
102 Ö= -90 52 100% 268 51.6%KD32D97429825 10975K65KDKnKn103
Rond 6, som NS mot par 7, Dennis Alsensjö - Torleif Heimdal
112 Ö+1 -140 36 69% 304 53.2%10610987684KD64 E853EK31099532
124 V+1 -450 40 77% 344 55.2%EDKn94476431042 86982KKn10852Kn3
Rond 7, som NS mot par 26, Lena Goldberg - Teddy Wald
135 S+1 680 33 63% 377 55.8%762E9863EDKn54 EKDKn101071075K108
143 S-1 -50 15 29% 392 53.9%D1032E93KD9653 K98DKn72E54DKn4
Rond 8, som ÖV mot par 2, MajLis Tengblad - Margaretha Olsson
151NT N+3 -180 7 13% 399 51.1%8754K9843D3E7 D9105KKn10862Kn102
165 V+2 640 10 19% 409 49.1%8Kn10765D832K87 ED10EKDKnED10943
Rond 9, som ÖV mot par 9, Grete Derand - Susanne Ramel
175D Ö-1 -100 3 6% 412 46.6%EDKn10753109KD64 843942EKD8682
185 S+1 -620 26 50% 438 46.8%Kn10654Kn10522Kn87 D873EK863Kn652
Rond 10, som ÖV mot par 3, Ulf Ohlsson - Marianne Olsson
194 Ö-1 -100 13 25% 451 45.6%KDKn4E96395E97 6KDKn5DKn74Kn863
204 V-1 -100 22 42% 473 45.5%K10939854KDE96 42ED76325K1073
Rond 11, som ÖV mot par 10, Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg
213 S+1 -130 10 19% 483 44.2%K1082E975KKn873 7543KD108542K9
225 V+1 680 17 33% 500 43.7%ED2EKn1083Kn82EK KKn874DEK106393
Rond 12, som NS mot par 4, Sonja Christensson - Ulla Öberg
231NT S-1 -100 32 62% 532 44.5%D432EKn87E73K8 Kn8732K95D7542
243NT N= 400 9 17% 541 43.3%E832K862ED9K6 Kn7DKn9KKn62E987