Kommande tävlingar
24/08 Munka Ljungby BS - Guldtävling
07/09 SM Par Junior, direktfinal
07/09 BK Albrekts - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
04/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
04/08 Guldgruvan - Final I
04/08 Guldgruvan - Final H
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-11-19

Partävling, 27 bord, 54 par. Antal brickor: 24. Medel: 624.0.

Privatprotokoll för Henrik Swensson - Rogert Dalgart

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 3, Ulf Ohlsson - Marianne Olsson
12 V+2 170 37 71% 37 71.0%10765410643DKn53 ED32KD5KKn10439
24 Ö= 420 29 56% 66 63.5%EK3K864Kn843Kn6 976ED53E7ED74
Rond 2, som NS mot par 10, Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg
32NT V-1 100 25 48% 91 58.3%D748EDKn93EKn53 1086Kn1076586764
43NT Ö-1 100 47 90% 138 66.2%8ED10652Kn1082107 KDKn106587D8532
Rond 3, som NS mot par 4, Sonja Christensson - Ulla Öberg
51 S+2 140 34 65% 172 66.0%109286422ED1072 E875E10KDKn54Kn4
63 S= 140 46 88% 218 69.7%67542D93E9875 EKKn932D9863Kn3
Rond 4, som ÖV mot par 11, Ragnar Carstam - Helene Carstam
72 V-2 -200 10 19% 228 62.4%87E10752K72842 DKn542D3D53EKKn
84 N= -420 17 33% 245 58.8%1082EK8742EKn410 DD10953D765974
Rond 5, som ÖV mot par 26, Lena Goldberg - Teddy Wald
91NT N+2 -150 12 23% 257 54.8%95397KDKn1092DKn Kn8210632E8K1073
101NT Ö+2 150 15 29% 272 52.2%E6EKn3E7653E92 Kn84108104KD8764
Rond 6, som ÖV mot par 6, Karin Sjögren - Louise Nordlindh
115 V= 400 30 58% 302 52.7%KDKn9425EDEKn87 7DKn42KKn7653210
124 Ö-1 -50 0 0% 302 48.3%K732K10539K986 105EDKn76EDED75
Rond 7, som NS mot par 16, Pia Katarina Larsson - Helena Condiffe
134 S+3 710 42 81% 344 50.8%762E9863EDKn54 EKDKn101071075K108
143NT S+1 430 51 98% 395 54.2%D1032E93KD9653 K98DKn72E54DKn4
Rond 8, som ÖV mot par 7, Dennis Alsensjö - Torleif Heimdal
152NT S-3 300 45 87% 440 56.4%8754K9843D3E7 D9105KKn10862Kn102
164 Ö+2 680 32 62% 472 56.8%8Kn10765D832K87 ED10EKDKnED10943
Rond 9, som NS mot par 1, Susanne Levin - Judit Derzsi-Jalgard
175 N-2 -100 33 63% 505 57.1%EDKn76526541073 K109K8Kn732EKn95
186 S= 1370 52 100% 557 59.5%9D94D76543KD3 EK27EK1098E1094
Rond 10, som ÖV mot par 8, Christer Ekberg - Lars V Andersson
194 Ö-1 -100 13 25% 570 57.7%KDKn4E96395E97 6KDKn5DKn74Kn863
204 V-2 -200 5 10% 575 55.3%K10939854KDE96 42ED76325K1073
Rond 11, som NS mot par 2, MajLis Tengblad - Margaretha Olsson
215 N-2 -200 5 10% 580 53.1%DKn9642D6EDKn76 EKn63E1093108542
226NT Ö= -1440 11 21% 591 51.7%93K7629D108542 1065954D754Kn76
Rond 12, som ÖV mot par 9, Grete Derand - Susanne Ramel
232 V= 90 11 21% 602 50.3%1096KD1054104EKn6 EK596DKn8621093
243NT N+1 -430 20 38% 622 49.8%D5E1075310731053 K109644854DKn42