Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20

Partävling, 20 bord, 40 par. Antal brickor: 24. Medel: 456.0.

Privatprotokoll för Eva Karlsson - Ulla Fischer

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 7, Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad
14 V-1 -50 13 34% 13 34.0%63KKn6Kn95410432 ED8410953E3KD7
23NT Ö-1 -50 3 8% 16 21.0%754K95E862KD6 EK109E64943E93
Rond 2, som NS mot par 16, Sonja Christensson - Sonja Lindblom
33NT S-1 -50 11 29% 27 23.7%KKn977EKn1093754 E5ED92K72Kn1092
43NT N-2 -200 2 5% 29 19.0%1095E754E8EKD5 E4K103Kn10943863
Rond 3, som NS mot par 11, Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg
53NT Ö= -400 11 29% 40 21.0%Kn987KD63K9473 K1048742Kn7532K
61NT Ö+3 -180 2 5% 42 18.3%D74K10873DKn859 EKn98Kn95K109632
Rond 4, som ÖV mot par 14, Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson
73 V+3 230 6 16% 48 18.0%Kn8632EKDKn7623 EKD10765D10109K4
85 N-1 50 33 87% 81 26.6%74231083EKDKn76 E109E10952109853
Rond 5, som ÖV mot par 20, Ulla Hellqvist - Birgitta Strand
93 S= -140 28 74% 109 31.9%Kn7210763D2DKn64 1094EKn2Kn5EK1072
103NT S+2 -660 1 3% 110 29.0%10E873K9529764 Kn986542D102D310
Rond 6, som ÖV mot par 17, Göran Nyqvist - Sten Sjöström
112 S+1 -110 2 5% 112 26.8%ED9EK10E874952 8742D97425764
124 N+1 -650 15 39% 127 27.8%852D9865K7954 E6KKn7D8643276
Rond 7, som ÖV mot par 5, Marianne Servin - Ulla Öberg
133 V= 110 25 66% 152 30.8%Kn96327328EKn87 1074EK4E93D432
143NT S-1 50 25 66% 177 33.3%642KD9754108K5 E1098KnD9638732
Rond 8, som NS mot par 19, Britta-Lena Rundcrantz - Inga Derving
153NT S-1 -100 13 34% 190 33.3%D108KD9642D1082 9643EKn9583EK6
163NT Ö= -600 26 68% 216 35.5%875E743965276 K93D10652K108102
Rond 9, som NS mot par 13, Rutger Persson - Lennart Lindahl
173 Ö-2 100 2 5% 218 33.7%K962K63ED92E3 EKn8747108643D10
185D S-2 -500 2 5% 220 32.1%K108546D76K643 D762EKn5E9852Kn
Rond 10, som ÖV mot par 15, Ulf Pernvi - Tommy Lööf
194 S= -420 16 42% 236 32.6%10852KD105Kn10763 DE98732D49632
201 V= 80 27 71% 263 34.5%Kn108759K842984 E9E1074DKn6DKn76
Rond 11, som NS mot par 1, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
213 N+1 170 9 24% 272 34.0%EKn942KD952Kn98 D1065E9EKKn8646
222 N+1 140 6 16% 278 33.2%EKD1032K85DEK9 Kn7974374DKn1076
Rond 12, som NS mot par 18, Grete Derand - Susanne Ramel
235 V+1 -620 24 63% 302 34.5%DKn984Kn10843107Kn 10765ED72421065
244 Ö+1 -450 17 45% 319 35.0%65D8773KDKn1065 E8763DKn852842