Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-20

Partävling, 20 bord, 40 par. Antal brickor: 24. Medel: 456.0.

Privatprotokoll för Gerda Sevonius - Inger Malmroos

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 34, Fredrik Bonde - Els-Mari Borgenhard
11NT V= 90 27 71% 27 71.0%63KKn6Kn95410432 ED8410953E3KD7
23NT Ö= 400 20 53% 47 62.0%754K95E862KD6 EK109E64943E93
Rond 2, som NS mot par 35, Gun Bellander - Hanna Lewandowski
33NT S-2 -100 6 16% 53 46.7%KKn977EKn1093754 E5ED92K72Kn1092
43 S= 110 14 37% 67 44.2%1095E754E8EKD5 E4K103Kn10943863
Rond 3, som ÖV mot par 36, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
53 Ö+3 170 16 42% 83 43.8%ED52Kn1095DE865 63EE1086DKn10942
63 Ö+1 130 12 32% 95 41.8%1052E2E743EK76 K63D642DKn10854
Rond 4, som ÖV mot par 37, Susanne Levin - Kristina Bengtsson
74 V+2 680 31 82% 126 47.6%Kn8632EKDKn7623 EKD10765D10109K4
84 N= -420 15 39% 141 46.5%74231083EKDKn76 E109E10952109853
Rond 5, som NS mot par 38, Gunilla Wallin - Christian Söderlund
93 S+2 150 18 47% 159 46.6%EDK9849843983 K8653D5EK10765
102NT S+2 180 14 37% 173 45.6%K3KKn964Kn8EKn85 ED75E10764KD32
Rond 6, som NS mot par 39, Erwin Wilhelm - Agneta Johansson
112 Ö+1 -140 8 21% 181 43.4%K103Kn65DKn92KKn8 Kn6583K1063ED103
123NT S+2 660 38 100% 219 48.1%K109743429EKDKn DKnE103EKn10510832
Rond 7, som NS mot par 40, Gabriela Dahl - Ann-Katrin Zinn
131NT N= 90 22 58% 241 48.8%EKD8Kn6KD54K106 5D10985Kn1076295
143 S-2 -100 5 13% 246 46.3%KKn51082EKn72E96 D73E63K54DKn104
Rond 8, som NS mot par 41, Willy Landgren - Bibi Jönsson
153 N-2 -200 6 16% 252 44.3%D108KD9642D1082 9643EKn9583EK6
163NT Ö+3 -690 0 0% 252 41.5%875E743965276 K93D10652K108102
Rond 9, som NS mot par 42, Ester Schneider - Greta Schöön
173NT N-2 -100 0 0% 252 39.1%K962K63ED92E3 EKn8747108643D10
185 Ö-1 50 16 42% 268 39.2%K108546D76K643 D762EKn5E9852Kn
Rond 10, som NS mot par 31, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
194 S-2 -100 5 13% 273 37.8%EK97Kn952EKKn74 Kn64364EK8D1085
201 V-1 100 19 50% 292 38.5%KD63D631093K103 42KKn852E75E52
Rond 11, som ÖV mot par 32, Karin Sjögren - Katarina Barnekow
214 N+1 -650 9 24% 301 37.8%83Kn875D1073E107 K7106432KD5432
224 N+1 -450 10 26% 311 37.2%964Kn6KKn985432 85ED102E1065328
Rond 12, som NS mot par 33, Monica Borg - Ingegerd Jeppsson
235 V+1 -620 24 63% 335 38.3%DKn984Kn10843107Kn 10765ED72421065
244 Ö+2 -480 9 24% 344 37.8%65D8773KDKn1065 E8763DKn852842