Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling scratch 2014-09-29 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling scratch 2014-09-29

Partävling, 14 bord, 27 par. Antal brickor: 24. Medel: 288.4.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Monica Mattsson - Gunilla Oredsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 11, Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg
12 S+1 -140 2.0 8% 2 8.0%KKn6E8757642D5 D10KKn439EKn7432
24 N-1 100 12.0 50% 14 29.0%5EKKnD107642EK8 1076863EKn57543
Rond 2, som ÖV mot par 14, Jan Clementsson - Pyttsi Flodqvist
33 Ö+1 170 19.0 79% 33 45.7%KD109EKn98D1086D 643D65427EKn74
41NT N+1 -120 1.0 4% 34 35.2%72DKn97D632D87 E854K5432K8410
Rond 3, som ÖV mot par 21, Elsa Olsson - Tommy Lööf
53NT Ö-2 -100 2.0 8% 36 29.8%EEKD96Kn10761053 K7543E432D976
64 Ö+1 650 18.0 75% 54 37.3%ED73E6532764E K10K97EKn1052KKn10
Rond 4, som ÖV mot par 8, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
71NT Ö-1 -100 14.0 58% 68 40.3%ED109E6DKn63K63 754Kn8754K7442
82 V-1 -50 15.0 63% 83 43.1%KKn875867EK1094 1032DKn7532EK105
Rond 5, som NS mot par 13, Eva Karlsson - Ulla Fischer
95 N+1 420 3.0 13% 86 39.8%ED107DKn8EKD873 EK42KKn853Kn1052
103NT Ö+1 -630 16.0 67% 102 42.5%DKn10852Kn105Kn8109 974E8396532E8
Rond 6, som NS mot par 27, Birgitta Forsström - Yngve Jarl
115 N-1 -50 2.0 8% 104 39.4%K54KnEKn10542DKn2 D76D107K976E73
122 N-1 -100 14.0 58% 118 40.9%EKD2Kn106KDKnKn109 10986D84537532
Rond 7, som NS mot par 2, Gerd Lindström - Goldy Ramklint
133NT V-5 500 24.0 100% 142 45.5%D4109DKnKn875432 E876D62E652E10
144 N= 420 13.0 54% 155 46.1%EKD5D9E976DKn10 107642KKn3D104K4
Rond 8, som ÖV mot par 22, Hans Ryning - Gösta Wiik
153 N+3 -230 12.0 50% 167 46.3%K3D10E10653K1073 8652865D94D98
163 N+1 -170 12.0 50% 179 46.6%104KDEKn6D87432 DKn585D1074E1095
Rond 9, som NS mot par 24, Ester Schneider - Eva Olsberg
172 S-2 -100 10.0 42% 189 46.3%D72Kn54D1063E54 KKn84KD6E78632
183 Ö+1 -130 10.0 42% 199 46.1%KD108532K107855 Kn9EKn963D4KKn108
Rond 10, som NS mot par 1, Grete Derand - Berit Linse
194 Ö-1 100 17.0 71% 216 47.4%108533K1097K1086 Kn976D964Kn53E7
202 S+3 150 5.0 21% 221 46.0%68765274310872 EKEDKn1098EKKn64
Rond 11, som NS mot par 20, Ingela Jönsson - Britta-Lena Rundcrantz
214 V-1 50 12.0 50% 233 46.2%10Kn108732K410832 632D64EKn5EKD5
224 V+1 -650 5.0 21% 238 45.1%D63D9874DKn654 EKn10894K105E1082
Rond 12, som NS mot par 25, Gunilla Wallin - Christina Leander
233NT V+1 -630 6.0 25% 244 44.2%108542E98852109 KKn97Kn75Kn104Kn82
243NT N+4 520 19.0 79% 263 45.7%EK4K96EDKn10866 1065EDKn74KDKn84