Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling scratch 2014-09-29 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling scratch 2014-09-29

Partävling, 14 bord, 27 par. Antal brickor: 24. Medel: 288.4.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Grete Derand - Berit Linse

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 28, Rutger Persson - Lennart Lindahl
15 N-5 250 24.0 100% 24 100.0%KKn6E8757642D5 D10KKn439EKn7432
21 Ö+2 110 17.0 71% 41 85.5%5EKKnD107642EK8 1076863EKn57543
Rond 2, som ÖV mot par 3, Ulf Ohlsson - Marianne Olsson
32 S= -90 2.0 8% 43 59.7%KD109EKn98D1086D 643D65427EKn74
42 N+1 -110 9.0 38% 52 54.2%72DKn97D632D87 E854K5432K8410
Rond 3, som NS mot par 13, Eva Karlsson - Ulla Fischer
52 Ö-2 100 22.0 92% 74 61.8%DKn106754D8K842 982Kn10832K95EKn
63 Ö+2 -200 22.0 92% 96 66.8%Kn9652D10D98753 84Kn84KD983642
Rond 4, som ÖV mot par 12, Stig Unoson - Calle Erlandsson
72 Ö-1 -100 14.0 58% 110 65.6%ED109E6DKn63K63 754Kn8754K7442
84 Ö-2 -100 10.0 42% 120 62.6%KKn875867EK1094 1032DKn7532EK105
Rond 5, som NS mot par 2, Gerd Lindström - Goldy Ramklint
93NT N+2 460 15.0 63% 135 62.7%ED107DKn8EKD873 EK42KKn853Kn1052
102 Ö+2 -170 22.0 92% 157 65.6%DKn10852Kn105Kn8109 974E8396532E8
Rond 6, som ÖV mot par 22, Hans Ryning - Gösta Wiik
113 N+1 -130 12.0 50% 169 64.2%E92E986583K105 Kn1083K432D9864
122NT N= -120 0.0 0% 169 58.8%753EK376KD864 Kn49752E109842E
Rond 7, som NS mot par 26, Ulf Pernvi - Agneta Johansson
133 Ö-1 100 12.0 50% 181 58.2%D4109DKnKn875432 E876D62E652E10
144 S= 420 13.0 54% 194 57.9%EKD5D9E976DKn10 107642KKn3D104K4
Rond 8, som NS mot par 10, Göran Nyqvist - Sten Sjöström
151NT N+1 120 0.0 0% 194 54.0%D9KKn94KKn72E52 EKn1074E7328Kn64
163 Ö-1 100 8.0 33% 202 52.7%EK9862Kn7432K2 73E10969853KKn6
Rond 9, som NS mot par 16, Mats Holm - Svante Berglund
172 N-3 -150 0.0 0% 202 49.6%D72Kn54D1063E54 KKn84KD6E78632
184D N-2 -500 0.0 0% 202 46.8%KD108532K107855 Kn9EKn963D4KKn108
Rond 10, som ÖV mot par 23, Monica Mattsson - Gunilla Oredsson
194 Ö-1 -100 7.0 29% 209 45.9%E42Kn872D86253 KDEK105E4DKn942
202 S+3 -150 19.0 79% 228 47.5%Kn985421043K295 D1073KDKn9E65D3
Rond 11, som ÖV mot par 4, Ulla Hellqvist - Birgitta Strand
213 V= 140 22.0 92% 250 49.7%DKnE9D109732Kn96 EK98754K58674
224 V= 620 10.0 42% 260 49.3%95421052EKn632K K7EKDKn8763973
Rond 12, som NS mot par 11, Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg
232 Ö+4 -170 19.0 79% 279 50.6%108542E98852109 KKn97Kn75Kn104Kn82
243NT S+4 520 19.0 79% 298 51.8%EK4K96EDKn10866 1065EDKn74KDKn84