Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08

Partävling, 25 bord, 49 par. Antal brickor: 24. Medel: 552.2.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Hanna Lewandowski - Åke Kajrup

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 44, Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz
14D Ö-3 500 46 100% 46 100.0%D62K963EEDKn108 Kn5ED8421054323
24 V-1 50 42 91% 88 95.5%43DKnE942D9852 108E10872DKn107Kn6
Rond 2, som ÖV mot par 45, Lars G Svensson - Greger Jonsson
33 S= -140 37 80% 125 90.3%732K1084Kn43KD2 DE732K109751075
45 V= 600 32 70% 157 85.2%Kn1084322E4K1094 E10K109853EDKn85
Rond 3, som ÖV mot par 46, Göran Olsson - Karin Eresund
52 V+2 130 43 93% 200 86.8%Kn865Kn2E1063D84 32E7KDKn52K953
62 Ö+1 140 43 93% 243 87.8%DKn64352ED6KKn7 K10952K7Kn107496
Rond 4, som NS mot par 47, Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg
74 S= 620 38 83% 281 87.1%K98EK875DEK92 7Kn642Kn10587654
83 V-1 50 30 65% 311 84.4%KKn3104853D10764 D96Kn952EKn976Kn
Rond 5, som NS mot par 48, Jan Schneider - Ester Schneider
93NT S+3 490 26 57% 337 81.3%E864EK864KDKn10 D925E9432EKD4
103NT Ö-2 200 42 91% 379 82.3%10974Kn96587432 K5E872DKn74E65
Rond 6, som NS mot par 50, Iwe Persson - Eva Olsberg
114 V-4 200 43 93% 422 83.3%D76549K32ED54 K10D107310975Kn62
123NT N-1 -100 8 17% 430 77.8%Kn763EE862EDKn6 D82KDKn9497K72
Rond 7, som ÖV mot par 51, Karin Sjögren - Louise Nordlindh
133 N= -140 10 22% 440 73.5%65EK10Kn753D865 KD394K84EKn973
144 S-3 150 44 96% 484 75.1%3D82KKn84Kn8543 Kn1062Kn964397E2
Rond 8, som NS mot par 52, Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson
156NT N+1 1470 44 96% 528 76.5%KD94E9853KD106 E106E83KD106EKn5
163NT Ö= -600 30 65% 558 75.8%542DKn7275ED85 Kn986386KD9976
Rond 9, som NS mot par 53, Anette Wald Gärdenfors - Teddy Wald
176 Ö+1 -1010 14 30% 572 73.1%K875Kn9323K1084 104351092D76532
184 V-4 200 29 63% 601 72.5%9EDKn107654KKn62 10843843EKn1093E
Rond 10, som NS mot par 54, Arne Dahlberg - Sverre Tengvall
193 S+2 200 30 65% 631 72.1%Kn7ED7D643D653 K910986542KE72
206NT Ö-1 100 44 96% 675 73.3%10654210983K765 Kn9887632KD5Kn4
Rond 11, som ÖV mot par 43, Ulf Öjing - Lars Persson
231NT N+1 -120 19 41% 694 71.8%Kn8DKn542E3D1075 KD105410Kn864Kn64
243NT Ö= 400 18 39% 712 70.3%103KDKnEKKn3E1065 EK94E26542984