Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08

Partävling, 25 bord, 49 par. Antal brickor: 24. Medel: 552.2.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Margareta Gerdtsson - Gunnar Gerdtsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 49, Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson
14 S= 420 33 72% 33 72.0%D62K963EEDKn108 Kn5ED8421054323
24 V= -420 11 24% 44 48.0%43DKnE942D9852 108E10872DKn107Kn6
Rond 2, som ÖV mot par 48, Jan Schneider - Ester Schneider
32 S+1 -140 37 80% 81 58.7%732K1084Kn43KD2 DE732K109751075
43 N+1 -170 15 33% 96 52.2%Kn1084322E4K1094 E10K109853EDKn85
Rond 3, som NS mot par 47, Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg
53 V-1 50 16 35% 112 48.8%D4K1098439Kn1062 EK1097D65874E7
64 Ö-2 200 26 57% 138 50.2%87ED10943982108 EKn86K53ED5432
Rond 4, som NS mot par 45, Lars G Svensson - Greger Jonsson
72 Ö+1 -140 7 15% 145 45.1%K98EK875DEK92 7Kn642Kn10587654
82 V= -110 20 43% 165 44.9%KKn3104853D10764 D96Kn952EKn976Kn
Rond 5, som NS mot par 44, Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz
93NT N+2 460 10 22% 175 42.3%E864EK864KDKn10 D925E9432EKD4
103NT Ö= -600 9 20% 184 40.1%10974Kn96587432 K5E872DKn74E65
Rond 6, som ÖV mot par 43, Ulf Öjing - Lars Persson
112 N-1 50 41 89% 225 44.5%EKn3EKKn5EKn4K108 9828642D86973
123NT S-1 100 38 83% 263 47.8%95432DKn10109543 EK10108765K5438
Rond 7, som ÖV mot par 42, Jeanette Andersson - Johan Andersson
131 N+2 -140 10 22% 273 45.8%65EK10Kn753D865 KD394K84EKn973
143NT S-1 50 29 63% 302 47.0%3D82KKn84Kn8543 Kn1062Kn964397E2
Rond 8, som ÖV mot par 54, Arne Dahlberg - Sverre Tengvall
176 Ö= 980 22 48% 324 47.1%ED2KD1087854Kn9 Kn96E64EKDKn76E
185D N-1 200 45 98% 369 50.2%E75K92KD652107 KDKn6287D98543
Rond 9, som NS mot par 52, Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson
19Pass 8 17% 377 48.3%Kn7ED7D643D653 K910986542KE72
203NT Ö+2 -660 7 15% 384 46.4%10654210983K765 Kn9887632KD5Kn4
Rond 10, som NS mot par 51, Karin Sjögren - Louise Nordlindh
214 V+2 -480 23 50% 407 46.6%7103K764EKKn1064 10948754532D98
222 Ö+1 -140 12 26% 419 45.6%E3K53EK976E102 95410764DKn3Kn43
Rond 11, som NS mot par 50, Iwe Persson - Eva Olsberg
231NT S= 90 10 22% 429 44.5%E62EK87D102E93 973963K975K82
243NT Ö+2 -460 4 9% 433 42.9%Kn865987543K72 D72106D10987DKn3