Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08

Partävling, 25 bord, 49 par. Antal brickor: 24. Medel: 552.2.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Junot Delcomyn - Christina Leander

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 47, Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg
14 S= 420 33 72% 33 72.0%D62K963EEDKn108 Kn5ED8421054323
24 V= -420 11 24% 44 48.0%43DKnE942D9852 108E10872DKn107Kn6
Rond 2, som NS mot par 46, Göran Olsson - Karin Eresund
34 N= 420 41 89% 85 61.7%K94D6E62EKn984 EKn10865Kn95D863
44 N= 620 38 83% 123 67.0%KD765EDKn643D7 9K9875Kn762632
Rond 3, som NS mot par 44, Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz
53 S+1 170 29 63% 152 66.2%D4K1098439Kn1062 EK1097D65874E7
65D N+1 750 46 100% 198 71.8%87ED10943982108 EKn86K53ED5432
Rond 4, som NS mot par 43, Ulf Öjing - Lars Persson
74 N-1 -100 13 28% 211 65.6%K98EK875DEK92 7Kn642Kn10587654
83NT V= -400 0 0% 211 57.4%KKn3104853D10764 D96Kn952EKn976Kn
Rond 5, som ÖV mot par 42, Jeanette Andersson - Johan Andersson
93NT S+3 -490 20 43% 231 55.8%K10DKn92Kn1059865 Kn7531073876732
101NT Ö+1 120 21 46% 252 54.8%EKn86KD3E1053K10 D32104K9862DKn9
Rond 6, som NS mot par 54, Arne Dahlberg - Sverre Tengvall
134D N-1 -200 4 9% 256 50.6%EKn10974D62ED96 82Kn8753102K1042
144 S-1 -50 17 37% 273 49.5%ED95K107D1051096 K874E5E632KD7
Rond 7, som ÖV mot par 53, Anette Wald Gärdenfors - Teddy Wald
153NT S+4 -720 18 39% 291 48.7%8732K97Kn79842 Kn5DKn1065424273
163NT Ö+1 630 30 65% 321 49.9%EDK10531043KKn43 K107E94EKn862102
Rond 8, som NS mot par 51, Karin Sjögren - Louise Nordlindh
176NT Ö+1 -1020 2 4% 323 46.8%K875Kn9323K1084 104351092D76532
184 N+1 650 42 91% 365 49.6%9EDKn107654KKn62 10843843EKn1093E
Rond 9, som NS mot par 50, Iwe Persson - Eva Olsberg
192 S+3 200 30 65% 395 50.5%Kn7ED7D643D653 K910986542KE72
203NT V+2 -660 7 15% 402 48.5%10654210983K765 Kn9887632KD5Kn4
Rond 10, som NS mot par 49, Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson
214 V+1 -450 40 87% 442 50.5%7103K764EKKn1064 10948754532D98
223 N= 110 43 93% 485 52.6%E3K53EK976E102 95410764DKn3Kn43
Rond 11, som NS mot par 48, Jan Schneider - Ester Schneider
231NT N+1 120 27 59% 512 53.0%E62EK87D102E93 973963K975K82
243NT Ö= -400 28 61% 540 53.3%Kn865987543K72 D72106D10987DKn3