Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08

Partävling, 25 bord, 49 par. Antal brickor: 24. Medel: 552.2.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 52, Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson
13 S+1 -170 28 61% 28 61.0%EK8735KD98675 1094Kn107Kn7K9642
22 V+2 170 16 35% 44 48.0%K652K9655K1043 EDKn9743K863E7
Rond 2, som ÖV mot par 51, Karin Sjögren - Louise Nordlindh
34 S= -420 5 11% 49 35.7%732K1084Kn43KD2 DE732K109751075
45 V-1 -100 18 39% 67 36.5%Kn1084322E4K1094 E10K109853EDKn85
Rond 3, som NS mot par 50, Iwe Persson - Eva Olsberg
53 N+1 170 29 63% 96 41.8%D4K1098439Kn1062 EK1097D65874E7
65 N= 450 40 87% 136 49.3%87ED10943982108 EKn86K53ED5432
Rond 4, som ÖV mot par 49, Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson
72 Ö= 110 36 78% 172 53.4%E105432D3E6DKn3 DKn6109K98743210
82 V+1 110 26 57% 198 53.9%842873KD102E85 E1075EKD64K932
Rond 5, som NS mot par 47, Judit Derzsi-Jalgard - Mari Segerberg
93NT N+3 490 26 57% 224 54.2%E864EK864KDKn10 D925E9432EKD4
103NT Ö-1 100 32 70% 256 55.8%10974Kn96587432 K5E872DKn74E65
Rond 6, som NS mot par 46, Göran Olsson - Karin Eresund
113NT Ö-2 100 27 59% 283 56.1%D76549K32ED54 K10D107310975Kn62
123NT N-1 -100 8 17% 291 52.8%Kn763EE862EDKn6 D82KDKn9497K72
Rond 7, som NS mot par 45, Lars G Svensson - Greger Jonsson
133 N-1 -100 14 30% 305 51.1%EKn10974D62ED96 82Kn8753102K1042
144 S-2 -100 5 11% 310 48.2%ED95K107D1051096 K874E5E632KD7
Rond 8, som NS mot par 44, Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz
155 S+2 640 11 24% 321 46.6%KD94E9853KD106 E106E83KD106EKn5
163NT Ö+2 -660 4 9% 325 44.2%542DKn7275ED85 Kn986386KD9976
Rond 9, som ÖV mot par 43, Ulf Öjing - Lars Persson
176 V+1 940 19 41% 344 44.1%ED2KD1087854Kn9 Kn96E64EKDKn76E
184 V-3 -150 22 48% 366 44.3%E75K92KD652107 KDKn6287D98543
Rond 10, som NS mot par 42, Jeanette Andersson - Johan Andersson
194 S= 420 39 85% 405 46.4%Kn7ED7D643D653 K910986542KE72
203NT V+1 -630 24 52% 429 46.7%10654210983K765 Kn9887632KD5Kn4
Rond 11, som NS mot par 54, Arne Dahlberg - Sverre Tengvall
215D N-4 -1100 1 2% 430 44.6%7103K764EKKn1064 10948754532D98
223 Ö= -140 12 26% 442 43.7%E3K53EK976E102 95410764DKn3Kn43
Rond 12, som NS mot par 53, Anette Wald Gärdenfors - Teddy Wald
231NT N+2 150 37 80% 479 45.3%E62EK87D102E93 973963K975K82
243NT Ö= -400 28 61% 507 46.0%Kn865987543K72 D72106D10987DKn3