Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-08

Partävling, 25 bord, 49 par. Antal brickor: 24. Medel: 552.2.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Anita Olofsson - Kuno Wahlgren

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 50, Iwe Persson - Eva Olsberg
14 S= -420 13 28% 13 28.0%EK8735KD98675 1094Kn107Kn7K9642
24 V= 420 35 76% 48 52.0%K652K9655K1043 EDKn9743K863E7
Rond 2, som NS mot par 49, Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson
34 S= 420 41 89% 89 64.3%K94D6E62EKn984 EKn10865Kn95D863
44 S= 620 38 83% 127 69.0%KD765EDKn643D7 9K9875Kn762632
Rond 3, som ÖV mot par 48, Jan Schneider - Ester Schneider
53 V= 110 37 80% 164 71.2%Kn865Kn2E1063D84 32E7KDKn52K953
63 Ö-1 -100 30 65% 194 70.2%DKn64352ED6KKn7 K10952K7Kn107496
Rond 4, som NS mot par 46, Göran Olsson - Karin Eresund
74 S= 620 38 83% 232 72.0%K98EK875DEK92 7Kn642Kn10587654
84 V-2 100 40 87% 272 73.9%KKn3104853D10764 D96Kn952EKn976Kn
Rond 5, som NS mot par 45, Lars G Svensson - Greger Jonsson
93NT S+3 490 26 57% 298 72.0%E864EK864KDKn10 D925E9432EKD4
101NTD V+2 -580 16 35% 314 68.3%10974Kn96587432 K5E872DKn74E65
Rond 6, som NS mot par 44, Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz
112NT Ö-2 100 27 59% 341 67.5%D76549K32ED54 K10D107310975Kn62
123NT N= 600 32 70% 373 67.7%Kn763EE862EDKn6 D82KDKn9497K72
Rond 7, som NS mot par 43, Ulf Öjing - Lars Persson
132 N= 110 29 63% 402 67.3%EKn10974D62ED96 82Kn8753102K1042
144 S= 420 37 80% 439 68.2%ED95K107D1051096 K874E5E632KD7
Rond 8, som ÖV mot par 42, Jeanette Andersson - Johan Andersson
156 S+1 -1390 8 17% 447 64.8%8732K97Kn79842 Kn5DKn1065424273
164 Ö-2 -200 0 0% 447 60.8%EDK10531043KKn43 K107E94EKn862102
Rond 9, som NS mot par 53, Anette Wald Gärdenfors - Teddy Wald
194 S= 420 39 85% 486 62.2%Kn7ED7D643D653 K910986542KE72
203NT Ö+1 -630 24 52% 510 61.6%10654210983K765 Kn9887632KD5Kn4
Rond 10, som NS mot par 52, Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson
213 V+3 -230 45 98% 555 63.5%7103K764EKKn1064 10948754532D98
223 Ö-1 100 36 78% 591 64.2%E3K53EK976E102 95410764DKn3Kn43
Rond 11, som ÖV mot par 51, Karin Sjögren - Louise Nordlindh
232 Ö-2 -200 3 7% 594 61.5%Kn8DKn542E3D1075 KD105410Kn864Kn64
243NT Ö+1 430 31 67% 625 61.8%103KDKnEKKn3E1065 EK94E26542984