Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-06 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-10-06

Partävling, 15 bord, 30 par. Antal brickor: 24. Medel: 336.0.

Privatprotokoll för Hans Ryning - Gösta Wiik

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 39, Östen Svantesson - Mats Holm
11NT N+2 -150 0 0% 0 0.0%KDKn10698598786 E2KD2K1065D543
22 S+1 -140 3 11% 3 5.5%Kn9Kn103E97KKn842 83E875K10E10753
Rond 2, som NS mot par 36, Gerd Lindström - Goldy Ramklint
34 V+1 -650 14 50% 17 20.3%DKn765D5Kn76524 8429983EKn10862
43 N+3 170 24 86% 41 36.8%ED7982DKn532EKn Kn10832EKnK108786
Rond 3, som ÖV mot par 42, Sanna Clementsson - Jan Clementsson
54 S+2 -680 3 11% 44 31.6%84D65EKD972108 K10976542Kn10896
63 V= 140 18 64% 62 37.0%9E43DKn98E7653 1065KD92E653K9
Rond 4, som ÖV mot par 43, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
73NT Ö= 600 10 36% 72 36.9%875EKEKK108743 ED964327Kn854Kn
84 V-3 -150 0 0% 72 32.2%D10863K102EKKn75 E2ED6548532D2
Rond 5, som ÖV mot par 46, Örjan Söderlund - Viveka Engeström
94 N+1 -450 11 39% 83 33.0%D52EK109432D105 98D875KKn94D92
102 V+1 110 9 32% 92 32.9%632D63E10E7632 EK4Kn105KD95254
Rond 6, som ÖV mot par 31, Sven Grahn - Per Svensson
115D V-2 -300 9 32% 101 32.8%K108653DKn95432 EKn94KKn8653E74
122NT Ö= 120 26 93% 127 37.8%9685EKn742KKn106 EK1085KDKn43832
Rond 7, som NS mot par 38, Gunilla Wallin - Christian Söderlund
133 N+1 170 13 46% 140 38.5%KKn10876K97E962 E94D1081094DKn83
142NT V+2 -180 8 29% 148 37.8%10978732D1074KKn EK6Kn65Kn529732
Rond 8, som NS mot par 41, Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg
154 Ö+1 -450 8 29% 156 37.2%EKn6K854DKn3K63 Kn9632EK9876107
162 V+1 -110 9 32% 165 36.9%7643DKD872DKn10 E92109876Kn96K3
Rond 9, som NS mot par 37, Britta-Lena Rundcrantz - Greta Schöön
172 Ö= -110 20 71% 185 38.9%ED43Kn53DKn97105 K1061071064KD987
183 Ö+2 -200 15 54% 200 39.7%EKn982Kn10KnEKDKn3 1063D6587109874
Rond 10, som ÖV mot par 44, Karin Sjögren - Åke Kjellkvist
192 S+3 -200 14 50% 214 40.3%75DKn95875EKn63 D42EK62K910842
203 N+1 -130 9 32% 223 39.9%D5386EK9543D10 E64E9542D8262
Rond 11, som NS mot par 45, Grete Derand - Susanne Ramel
214 N-1 -100 3 11% 226 38.5%EKD7632E106474 Kn105DKn85872E102
224 S+1 450 19 68% 245 39.8%862KKn873E62K2 EKD10546KKn95E3
Rond 12, som ÖV mot par 32, Monica Borg - Ingegerd Jeppsson
234 S+3 -710 18 64% 263 40.9%KKn843K107Kn7654 D109629853KD32
24Pass 16 57% 279 41.5%K643E86E86586 107KD41072KD542