Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » söndag 13.30 scratch 2014-09-28 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

söndag 13.30 scratch 2014-09-28

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Mona Andersson - Pyttsi Flodqvist

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 18, Bengt Rylander - Terezia Lagerman
12 S= 110 14 70% 14 70.0%Kn1043E65342984 ED2K10972D65D2
23NT S= 600 16 80% 30 75.0%95453KKn98Kn1054 EKn8K72ED10ED93
Rond 2, som NS mot par 17, Jan Clementsson - Mats Andersson
33NT V+2 -660 1 5% 31 51.7%E752E9D764K102 1047543282Kn985
42 N= 110 2 10% 33 41.2%64EKDKn8476862 EKn105276E94K97
Rond 3, som ÖV mot par 16, Louise Grandinsson - Christina Leander
54 N= -620 2 10% 35 35.0%K9Kn982DKn54K82 Kn64E753K109764
64 V= 620 6 30% 41 34.2%EDKn10765D10873E K32EKKn42Kn41072
Rond 4, som NS mot par 15, Ingegerd Jeppsson - Monica Lannerud
72NT S-1 -100 8 40% 49 35.0%7432EKn1032DKn54 EKn1059698KKn1063
83NT S+2 460 16 80% 65 40.6%E9ED42EK64D54 Kn73KKnD752E1092
Rond 5, som NS mot par 14, Mona Berge - Margareta Malmhagen
94 V-2 200 20 100% 85 47.2%D943109Kn6D10642 KnD862EKD87987
103 S= 140 16 80% 101 50.5%D7595E1096KKn97 E10832K103KKn252
Rond 6, som NS mot par 13, Simon Granath - Sofia Olofsson
113 S= 110 6 30% 107 48.6%EKn108485E951093 2K102KDKn84EKKn7
123D S-2 -500 0 0% 107 44.6%85E1098D42KDKn4 K973KKn5385363
Rond 7, som NS mot par 12, Bodil Wikström - Tommy Lööf
134 S+1 650 3 15% 110 42.3%K7643D863K10Kn5 ED8EKn2E532ED4
142 N+1 140 18 90% 128 45.7%108ED975KD63KD Kn9542K103102432
Rond 8, som NS mot par 11, Susanne Levin - Lars Flyman
154 V= -420 3 15% 131 43.7%K96Kn2K6549762 D787Kn10832EDKn3
162 Ö-1 100 15 75% 146 45.6%K4865410762D32 EKn6EDKnKKn83Kn104
Rond 9, som NS mot par 22, Gunilla Wallin - Iwe Persson
173NT S-2 -100 2 10% 148 43.5%K83E83Kn1098Kn97 EKn5D972E743K4
183NT Ö+2 -460 4 20% 152 42.2%KDKn108710764843 E32Kn864328596
Rond 10, som ÖV mot par 21, Hanna Söderberg - Marianne Falck
194 Ö-1 -100 3 15% 155 40.8%DD9643EK954D5 EKn543K52D2K93
203NT V+2 660 20 100% 175 43.8%E42Kn85K4DKn1054 KD10EK76Kn63863
Rond 11, som ÖV mot par 20, Agneta Johansson - Lars Svensson
214 V-2 -100 0 0% 175 41.7%K1096586364985 EKn872DKn4KD5EKn
223NT V= 600 14 70% 189 43.0%D7EDKn975K10984 E8485KKn632E62
Rond 12, som ÖV mot par 19, Willy Landgren - Bibi Jönsson
234D S-3 800 20 100% 209 45.4%EKD965Kn753952 Kn84D109328EKn63
243NT Ö= 400 6 30% 215 44.8%EKn3K65E762EDKn K10984D71094K104