Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-09-04 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-09-04

Partävling, 26 bord, 51 par. Antal brickor: 24. Medel: 576.6.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Alf Pihl - Rolf Sjödahl

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 18, Peter Gati - Lotta Lundberg
15 S= 400 46.9 98% 46.9 98.0%ED2864E1082ED8 Kn86D53K1075432
22 N-1 -100 10.5 22% 57.4 60.0%E1064EKnE8EKn954 Kn7528743K102107
Rond 2, som NS mot par 16, Ulla Wästberg - Hans Wästberg
32 N= 110 16.7 35% 74.1 51.7%EKn9863E9K10753 5Kn9765Kn108EDKn6
41NT N= 90 8.4 17% 82.5 43.0%E1086482K105432 Kn6EKn92ED96E76
Rond 3, som ÖV mot par 2, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
52NT N= -120 3.0 6% 85.5 35.6%KD621076E1063D8 E10849832KnEKn62
63NT V+1 630 43.0 90% 128.5 44.7%K73EK89762D76 E105765EKKn10E42
Rond 4, som NS mot par 4, Bodil Mörnstad - Carin Millar
73 S= 110 21.0 44% 149.5 44.6%E542D1082E10762 D765Kn2EDKn7654
83 N+1 170 39.0 81% 188.5 49.1%E109643E109D1098 D7D1095643EK62
Rond 5, som NS mot par 10, Bodil Wikström - Lars G Svensson
93 N-1 -50 16.0 33% 204.5 47.3%7E8EKKn43210532 986542K74397K
104 V= -620 10.0 21% 214.5 44.7%EK676E10643732 742K295ED10984
Rond 6, som NS mot par 12, Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg
114 S-3 -150 42.0 88% 256.5 48.6%Kn643Kn583K10952 EK985296K95Kn8
122 V= -110 42.0 88% 298.5 51.9%Kn98Kn6354107642 ED107E107K76DKn9
Rond 7, som ÖV mot par 7, Cecilia Ericsson - Ildiko Lang
133 Ö= 140 17.0 35% 315.5 50.6%DKn98ED763E742 KKn104K93K108654
144 Ö= 420 14.0 29% 329.5 49.1%EK87EKn6K62KKn5 DKn32KD1084Kn973
Rond 8, som ÖV mot par 1, Sten Ahlgren - Magnus Friberg
152 S-1 100 30.5 64% 360 50.1%Kn63D52E7EDKn52 7Kn984K86K9843
163NT V+1 630 14.2 30% 374.2 48.8%D107KD95KKn3K102 E832107ED104ED5
Rond 9, som NS mot par 23, Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark
173NT V-3 150 46.0 96% 420.2 51.6%108648D1062Kn432 K7E1062Kn987KD10
183 S+1 170 12.0 25% 432.2 50.1%ED43KD84261053 KKn76953ED43K6
Rond 10, som ÖV mot par 26, Ingela Jönsson - Ulla Öberg
193 V+1 170 10.0 21% 442.2 48.6%KD10K87563K653 Kn853EKn9639ED8
203 N= -140 44.0 92% 486.2 50.8%98731064E732108 KDKn85DDKn97532
Rond 11, som NS mot par 22, Jan Öhman - Erwin Wilhelm
21  A+ 28.8 60% 515 51.2%7532ED986ED67 96Kn8742KD9542
22  A+ 28.8 60% 543.8 51.6%106E1073E1076542 Kn43Kn9KKnK97432
Rond 12, som NS mot par 20, Kent Hermansson - Mats Andersson
233 N-1 -100 13.0 27% 556.8 50.5%EK97E8K93DKn93 D54322E10654102
245 S-1 -50 8.0 17% 564.8 49.1%EK109755321093Kn KnD109874EKKn542