Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 scratch 2014-08-20 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 scratch 2014-08-20

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 24. Medel: 600.0.

Privatprotokoll för Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 17, Ingela Jönsson - Britta-Lena Rundcrantz
13NT Ö= 400 27 54% 27 54.0%3EKn6EK10538752 EKD292Kn82EKn104
23 Ö= 140 26 52% 53 53.0%Kn6Kn8762EKn7D52 EK10KD10332Kn976
Rond 2, som NS mot par 16, Stig Unoson - Calle Erlandsson
34 N-1 -50 20 40% 73 48.7%EKKn5254K76523 D10983DKn3KD874
42 V-2 200 31 62% 104 52.0%KKn76D108765DKn6 D843ED9752E108
Rond 3, som NS mot par 14, Agneta Johansson - Nicolae Östner
53 Ö+2 -150 20 40% 124 49.6%KD2Kn852KnKn8542 984KD9743K8K10
62 S= 110 39 78% 163 54.3%1073K43E2EK653 KKn865Kn1087Kn5Kn4
Rond 4, som NS mot par 13, Ove Jönsson - Thore Lindström
73NT Ö+2 -660 37 74% 200 57.1%10642497543DKn8 KKn9753108D10663
85 N-1 -50 4 8% 204 51.0%EK4K1072KE10762 3EKn98E10542D53
Rond 5, som ÖV mot par 12, Anders Olsson - Sten Ahlgren
93NT N+4 -520 17 34% 221 49.1%E97410854D4Kn87 10863296382642
103NT Ö-1 -100 3 6% 224 44.8%Kn842942K6E542 ED93EKD10775310
Rond 6, som ÖV mot par 25, Rolf Bergström - Christer Löfgren
113 S= -110 36 72% 260 47.3%KD86K106E65443 E439532Kn983108
125D N-1 200 42 84% 302 50.3%D762EKn983Kn762 E9854K765D8109
Rond 7, som NS mot par 24, Tommy Lööf - Maj-Britt Nordberg
133 S= 140 30 60% 332 51.1%D932D10DKn6EK104 K108754Kn755D92
144 N= 420 34 68% 366 52.3%E5423E10876285 KD109K104DKDKn63
Rond 8, som ÖV mot par 23, Åke Lindström - Britt Lindberg
153 S+1 -170 27 54% 393 52.4%DKn10532Kn105E543 K696964E108762
164 S= -420 27 54% 420 52.5%Kn964392KD2Kn93 K1052Kn84E754105
Rond 9, som NS mot par 21, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
174 Ö= -130 30 60% 450 52.9%K4K865Kn7E6532 D8752Kn102D9Kn84
182 S+2 130 41 82% 491 54.6%DKn76E752K9548 E1049DKn7KDKn1074
Rond 10, som NS mot par 20, Mats Andersson - Claudia Sjöberg
196NT Ö+1 -1470 1 2% 492 51.8%K1095Kn755D10954 Kn6432862Kn83Kn7
204 S+3 710 39 78% 531 53.1%K854EE108632Kn3 ED96274EKD1097
Rond 11, som NS mot par 19, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
213 N-1 -100 16 32% 547 52.1%EK65K1098642102 Kn8763D973KDKn8
224 Ö= -620 22 44% 569 51.7%2E85Kn9876Kn764 KKn87439742K108
Rond 12, som NS mot par 18, Peter Moricz - Håkan Myrhagen
234 V+1 -650 13 26% 582 50.6%97310972EKn2Kn84 Kn1064410986D953
241NT Ö+1 -120 18 36% 600 50.0%Kn1086EDKn974E42 K74385DKn83253