Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 scratch 2014-08-20 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 scratch 2014-08-20

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 24. Medel: 600.0.

Privatprotokoll för Inga Derving - Ulla Nilborn

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 12, Anders Olsson - Sten Ahlgren
13NT V+2 -460 1 2% 1 2.0%109764K8974K93 Kn85D107543D6D6
23 V= -140 24 48% 25 25.0%D85432E9K84K10 9754D10965E843
Rond 2, som NS mot par 25, Rolf Bergström - Christer Löfgren
34 Ö+2 -680 2 4% 27 18.0%EKKn5254K76523 D10983DKn3KD874
42 V-2 200 31 62% 58 29.0%KKn76D108765DKn6 D843ED9752E108
Rond 3, som ÖV mot par 24, Tommy Lööf - Maj-Britt Nordberg
54 S= -620 0 0% 58 23.2%106E10D1096542E3 EKn7536E73D976
61NT Ö= 90 23 46% 81 27.0%ED4ED9K107D1072 92652D9864398
Rond 4, som ÖV mot par 23, Åke Lindström - Britt Lindberg
72NT Ö+3 210 4 8% 85 24.3%ED8EDKn62EK8E7 K9753Kn2K109542
84 N+1 -450 23 46% 108 27.0%1076254DKn98K98 DKn985D63763Kn4
Rond 5, som NS mot par 22, Sanna Clementsson - Jan Clementsson
93NT N+2 460 13 26% 121 26.9%KDKnEKKn7EK93K5 5D2Kn10765ED1093
102 V+3 -200 19 38% 140 28.0%K76Kn86ED108476 10553Kn92KDKn983
Rond 6, som ÖV mot par 21, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
113NT N= -400 0 0% 140 25.5%KD86K106E65443 E439532Kn983108
125 N-1 100 28 56% 168 28.0%D762EKn983Kn762 E9854K765D8109
Rond 7, som NS mot par 19, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
133 S+1 170 36 72% 204 31.4%D932D10DKn6EK104 K108754Kn755D92
142 S+1 140 15 30% 219 31.3%E5423E10876285 KD109K104DKDKn63
Rond 8, som NS mot par 18, Peter Moricz - Håkan Myrhagen
153 Ö-2 100 7 14% 226 30.1%987D87DKn107K95 E4EK432K832DKn
163 S+1 130 4 8% 230 28.8%ED8D65986K876 7EK1073Kn103ED42
Rond 9, som NS mot par 17, Ingela Jönsson - Britta-Lena Rundcrantz
173NT Ö= -400 1 2% 231 27.2%K4K865Kn7E6532 D8752Kn102D9Kn84
183 Ö+1 -170 8 16% 239 26.6%DKn76E752K9548 E1049DKn7KDKn1074
Rond 10, som NS mot par 16, Stig Unoson - Calle Erlandsson
193NT V+3 -690 34 68% 273 28.7%K1095Kn755D10954 Kn6432862Kn83Kn7
204D N-1 -200 0 0% 273 27.3%K854EE108632Kn3 ED96274EKD1097
Rond 11, som ÖV mot par 15, Jan Öhman - Erwin Wilhelm
213 N-1 100 34 68% 307 29.2%KD1095Kn42E7E74 42E1083DKn59653
223NT Ö= 600 16 32% 323 29.4%ED965KD42D5E9 10Kn1063EK103D532
Rond 12, som NS mot par 14, Agneta Johansson - Nicolae Östner
236 Ö= -1430 1 2% 324 28.2%97310972EKn2Kn84 Kn1064410986D953
243 V= -110 22 44% 346 28.8%Kn1086EDKn974E42 K74385DKn83253