Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
15/01 Onlinesvenskan Elitserien
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 scratch 2014-08-20 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 scratch 2014-08-20

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 24. Medel: 600.0.

Privatprotokoll för Stig Unoson - Calle Erlandsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 2, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
13 Ö+2 -150 35 70% 35 70.0%109764K8974K93 Kn85D107543D6D6
23 V+1 -170 5 10% 40 40.0%D85432E9K84K10 9754D10965E843
Rond 2, som ÖV mot par 9, Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark
34 N-1 50 30 60% 70 46.7%EK1092ED10E9652 764Kn8763984Kn10
42 V-2 -200 19 38% 89 44.5%108439432E9752 E109652KKnKKnK43
Rond 3, som NS mot par 26, Rutger Persson - Claes Nilsson
53D V= -530 0 0% 89 35.6%KD2Kn852KnKn8542 984KD9743K8K10
61NT Ö+1 -120 17 34% 106 35.3%1073K43E2EK653 KKn865Kn1087Kn5Kn4
Rond 4, som ÖV mot par 4, Marianne Servin - Ulla Öberg
73NT Ö+3 690 20 40% 126 36.0%ED8EDKn62EK8E7 K9753Kn2K109542
84 S+1 -450 23 46% 149 37.2%1076254DKn98K98 DKn985D63763Kn4
Rond 5, som ÖV mot par 11, Mona Andersson - Hans Antolin
93NT N+3 -490 26 52% 175 38.9%E97410854D4Kn87 10863296382642
104 V-1 -100 3 6% 178 35.6%Kn842942K6E542 ED93EKD10775310
Rond 6, som ÖV mot par 5, Lisbeth Nielsen - Inger Malmroos
113 S= -110 36 72% 214 38.9%KD86K106E65443 E439532Kn983108
124 Ö= 420 47 94% 261 43.5%D762EKn983Kn762 E9854K765D8109
Rond 7, som ÖV mot par 18, Peter Moricz - Håkan Myrhagen
134 N-1 100 30 60% 291 44.8%6E4K1098732Kn73 EKnK98632E4865
144 S+1 -450 5 10% 296 42.3%876EKn754E9742 Kn3D9862KKn95310
Rond 8, som ÖV mot par 6, Bo Hedberg - Eva Olsberg
154 S+1 -150 34 68% 330 44.0%DKn10532Kn105E543 K696964E108762
164 S= -420 27 54% 357 44.6%Kn964392KD2Kn93 K1052Kn84E754105
Rond 9, som NS mot par 14, Agneta Johansson - Nicolae Östner
172 Ö+2 -130 30 60% 387 45.5%K4K865Kn7E6532 D8752Kn102D9Kn84
183NT N-1 -100 23 46% 410 45.6%DKn76E752K9548 E1049DKn7KDKn1074
Rond 10, som ÖV mot par 7, Inga Derving - Ulla Nilborn
193NT V+3 690 16 32% 426 44.8%E7K94E9742632 D8ED103KD106EK8
204D N-1 200 50 100% 476 47.6%1073KDKn10976465 Kn8532KDKn95842
Rond 11, som ÖV mot par 1, Kristi Meier - Per Nilsson
214 N-1 100 34 68% 510 48.6%KD1095Kn42E7E74 42E1083DKn59653
224 Ö-1 -100 5 10% 515 46.8%ED965KD42D5E9 10Kn1063EK103D532
Rond 12, som NS mot par 8, Gunilla Ljung - Gun Bellander
233NT Ö+2 -660 9 18% 524 45.6%97310972EKn2Kn84 Kn1064410986D953
242 N+1 110 47 94% 571 47.6%Kn1086EDKn974E42 K74385DKn83253