Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
15/01 Onlinesvenskan Elitserien
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 scratch 2014-08-20 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 scratch 2014-08-20

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 24. Medel: 600.0.

Privatprotokoll för Anders Olsson - Sten Ahlgren

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 7, Inga Derving - Ulla Nilborn
13NT V+2 460 49 98% 49 98.0%3EKn6EK10538752 EKD292Kn82EKn104
23 V= 140 26 52% 75 75.0%Kn6Kn8762EKn7D52 EK10KD10332Kn976
Rond 2, som ÖV mot par 1, Kristi Meier - Per Nilsson
34D N-4 800 50 100% 125 83.3%EK1092ED10E9652 764Kn8763984Kn10
44 N-3 300 48 96% 173 86.5%108439432E9752 E109652KKnKKnK43
Rond 3, som ÖV mot par 8, Gunilla Ljung - Gun Bellander
53 V-2 -100 12 24% 185 74.0%106E10D1096542E3 EKn7536E73D976
63 S= -140 7 14% 192 64.0%ED4ED9K107D1072 92652D9864398
Rond 4, som ÖV mot par 2, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
74 Ö+3 710 30 60% 222 63.4%ED8EDKn62EK8E7 K9753Kn2K109542
84 N+1 -450 23 46% 245 61.2%1076254DKn98K98 DKn985D63763Kn4
Rond 5, som NS mot par 9, Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark
93NT N+4 520 33 66% 278 61.8%KDKnEKKn7EK93K5 5D2Kn10765ED1093
103NT Ö-1 100 47 94% 325 65.0%K76Kn86ED108476 10553Kn92KDKn983
Rond 6, som ÖV mot par 3, Ulla Hellqvist - Birgitta Strand
113 S-1 50 49 98% 374 68.0%KD86K106E65443 E439532Kn983108
125 S-2 200 42 84% 416 69.3%D762EKn983Kn762 E9854K765D8109
Rond 7, som NS mot par 10, Ulf Schjånberg - Anita Olofsson
134 S-1 -100 20 40% 436 67.1%D932D10DKn6EK104 K108754Kn755D92
144 S= 420 34 68% 470 67.1%E5423E10876285 KD109K104DKDKn63
Rond 8, som NS mot par 4, Marianne Servin - Ulla Öberg
154 S+1 650 45 90% 515 68.7%987D87DKn107K95 E4EK432K832DKn
164 S= 420 23 46% 538 67.2%ED8D65986K876 7EK1073Kn103ED42
Rond 9, som ÖV mot par 11, Mona Andersson - Hans Antolin
173 Ö+3 170 44 88% 582 68.5%Kn10E974EK1063KD E963D385421097
183 N-3 300 48 96% 630 70.0%K832KD106310626 95Kn84E83E9532
Rond 10, som ÖV mot par 5, Lisbeth Nielsen - Inger Malmroos
193NT V+3 690 16 32% 646 68.0%E7K94E9742632 D8ED103KD106EK8
205 S+2 -640 24 48% 670 67.0%1073KDKn10976465 Kn8532KDKn95842
Rond 11, som ÖV mot par 14, Agneta Johansson - Nicolae Östner
213 Ö-2 -100 10 20% 680 64.8%KD1095Kn42E7E74 42E1083DKn59653
222 Ö+1 140 12 24% 692 62.9%ED965KD42D5E9 10Kn1063EK103D532
Rond 12, som NS mot par 24, Tommy Lööf - Maj-Britt Nordberg
234 Ö= -620 40 80% 732 63.7%97310972EKn2Kn84 Kn1064410986D953
241 N+1 110 47 94% 779 64.9%Kn1086EDKn974E42 K74385DKn83253