Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » 28/7 scratch 2014-07-28 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

28/7 scratch 2014-07-28

Partävling, 15 bord, 29 par. Antal brickor: 24. Medel: 312.2.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Sonja Christensson - Ulla Öberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 31, Eva Karlsson - Anita Martinsson
14 S= 420 21.0 81% 21 81.0%98E10K108654643 EKn1032867EKDKn10
24 V-1 50 20.0 77% 41 79.0%653K8432108743 9K98541075EDKn9
Rond 2, som NS mot par 32, Dennis Alsensjö - Torleif Heimdal
33 Ö= -140 5.0 19% 46 59.0%743Kn872E97Kn86 KD3KD8532KD103
42 V= -110 4.0 15% 50 48.0%9633973E96543 K2K10842EKDKn54
Rond 3, som NS mot par 33, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
51NT Ö= -90 11.0 42% 61 46.8%D10765K10886542 EKnE9741043K1076
64 N-2 -100 10.0 38% 71 45.3%KKn76210962KD63 D1098762D109Kn810
Rond 4, som NS mot par 34, Hanna Lewandowski - Åke Kajrup
73NT Ö+1 -630 16.0 62% 87 47.7%E865Kn108753272 1074E610854Kn543
81 V+1 -110 2.0 8% 89 42.8%D103DKn42D931054 E64K109KKn76422
Rond 5, som NS mot par 35, Ulla Barkeman - Lena Stålbrink
94 S= 420 10.0 38% 99 42.2%EK105E9652ED96 D986EDKn1054DKn10
104 Ö= -620 19.0 73% 118 45.3%D5EKn1064K106DKn3 103KD9387542102
Rond 6, som NS mot par 36, Yngve Jarl - Birgitta Forsström
111NT V-1 50 16.0 62% 134 46.8%Kn72105432K98K5 EK10859D10Kn9862
124 Ö+3 -510 4.0 15% 138 44.2%EK9210975K10965 D6DKn76432Kn1098
Rond 7, som NS mot par 37, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
131NT Ö+3 -180 13.0 50% 151 44.6%D865K1094Kn93Kn7 K43Kn52D10D10943
145 N= 400 18.0 69% 169 46.4%10E105EKD87D954 DKn654Kn4Kn6542E
Rond 8, som NS mot par 38, Birgit Hartman - Elsa Olsson
154 Ö-1 50 20.0 77% 189 48.4%D98E10942104Kn87 K639753ED10652
162 S= 110 24.0 92% 213 51.1%EKn6D9E52D8765 109753E4KKn8739
Rond 9, som NS mot par 39, Margareta Malmhagen - Mona Berge
174 Ö-1 50 11.0 42% 224 50.6%9875K1062Kn7642 6843E964ED1095
183NT V= -400 11.0 42% 235 50.1%10425426542K106 Kn93KD6EK97984
Rond 10, som NS mot par 40, Ingegerd Jeppsson - Monica Borg
193NT V+2 -660 10.0 38% 245 49.5%1085Kn765D98543 Kn9432103K7E854
201NT N= 90 18.0 69% 263 50.5%E6210976KD63ED KD5D522987654
Rond 11, som NS mot par 41, Monica Lessing - Birgit Larsson
213 V+4 -190 20.0 77% 283 51.7%DKn96532K83975 E108D9651063253
224 S-2 -100 10.0 38% 293 51.1%KDKn84E3E75KD5 52Kn62Kn32Kn10876
Rond 12, som NS mot par 42, Jan Schneider - Ester Schneider
234 N= 620 26.0 100% 319 53.2%E96K103E53KD107 Kn873284K107Kn63
243NT Ö+1 -430 8.0 31% 327 52.3%10754K1053D10932 K63273D10862K6