Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2014-07-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2014-07-23

Partävling, 23 bord, 46 par. Antal brickor: 24. Medel: 528.0.

Privatprotokoll för Mats Mårtensson - Charlotte Rudbäck

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 16, Ulla Wästberg - Hans Wästberg
16NT S= -990 12 27% 12 27.0%3KKn73210538543 D7610549742Kn102
23 S= -110 10 23% 22 25.0%EK984107KKn5494 1052D8621092K76
Rond 2, som NS mot par 15, Nina Nilsson - Jane Brändemar
31NT S= 90 14 32% 36 27.3%KKn96E963Kn9ED3 D42542K108KKn84
42 S+1 140 37 84% 73 41.5%Kn102E82Kn1096542 K76D10653K52KKn
Rond 3, som ÖV mot par 14, Britt Lindberg - Åke Lindström
52 S= -110 15 34% 88 40.0%92EK85K9EKKn52 E6976Kn10763987
61NT N-1 50 14 32% 102 38.7%KDKn10EKKn7542D5 9543Kn543K3Kn87
Rond 4, som NS mot par 13, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
74 Ö+1 -650 18 41% 120 39.0%E95287Kn4K10762 Kn10876K5E106954
84 N+2 480 19 43% 139 39.5%EKKn2EKD10943ED 94762E9764843
Rond 5, som NS mot par 24, Karen Nielsen - Camilla Kellerman
93 Ö+1 -170 14 32% 153 38.7%964ED86K721053 DKnK75432Kn10K74
104 Ö+1 -650 22 50% 175 39.8%104EK103Kn1098763 632DKn97D53K98
Rond 6, som NS mot par 23, Peter Moricz - Per-Olof Olsson
112 V-1 50 34 77% 209 43.2%K4EDKn43642K82 107322EKKn73Kn106
127NT N= 2220 43 98% 252 47.8%DKn83EKKn106KDKn9 EK9765DE42E53
Rond 7, som ÖV mot par 22, Susanne Levin - Judit Derzsi-Jalgard
133 S= -140 7 16% 259 45.3%76982KD109ED73 K92KD6432Kn1042
145D V-2 -300 21 48% 280 45.5%Kn61053EDKn96E42 K4810854DKn10987
Rond 8, som ÖV mot par 21, Lisa Engström - Sonja Christensson
154 N-1 100 32 73% 312 47.3%E1082KD106510764 KKn7439862KD98
163 S+1 -170 35 80% 347 49.4%95109653DKn7986 KKn862D985Kn742
Rond 9, som NS mot par 20, Anette Wald Gärdenfors - Lotta Lundberg
173NT S+1 430 24 55% 371 49.7%KDKn5265Kn3D762 E7EK1082KD9K85
183NT Ö+1 -430 13 30% 384 48.6%K1098K2K632865 76542EKn96107107
Rond 10, som NS mot par 19, Göran Nyqvist - Peter Perulf
196 V-4 400 44 100% 428 51.3%KKn54Kn8664E963 1073KKn52Kn108742
203NT N-1 -100 7 16% 435 49.5%EKn8EKn62K63EK8 KD62D1075109632
Rond 11, som NS mot par 18, Mats Andersson - Claudia Sjöberg
215 S-1 -100 20 45% 455 49.3%EKKn32765K2EKn7 9592E109876392
223 Ö= -110 23 52% 478 49.5%K1039874832743 974EK632D5K98
Rond 12, som NS mot par 17, Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark
233 Ö-2 200 38 86% 516 51.0%EKn9K8D9E87432 D10D43K7432KKn9
244 N+1 450 23 52% 539 51.1%32KDKn7DKn10D1083 4E6542EK972E2