Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2014-07-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2014-07-23

Partävling, 23 bord, 46 par. Antal brickor: 24. Medel: 528.0.

Privatprotokoll för Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 49, Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson
14 N+3 510 14 32% 14 32.0%EKn954ED96K867 K10828EDKnEKD96
22NT N-2 -200 10 23% 24 27.5%DKnEKn943E863D2 763K5D7EKn10853
Rond 2, som NS mot par 48, Junot Delcomyn - Christina Leander
31NT V-2 200 40 91% 64 48.7%KKn96E963Kn9ED3 D42542K108KKn84
41NT V= -90 20 45% 84 47.8%Kn102E82Kn1096542 K76D10653K52KKn
Rond 3, som NS mot par 47, Christina Kronlund - Thomas Ålander
53 Ö= -110 15 34% 99 45.0%1073Kn1043242D103 KDKn854DED8564
62 V-2 200 42 95% 141 53.3%8610976D6E10643 E72D82E1098K92
Rond 4, som NS mot par 46, Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg
74 Ö= -620 34 77% 175 56.7%E95287Kn4K10762 Kn10876K5E106954
86 N+1 1010 39 89% 214 60.8%EKKn2EKD10943ED 94762E9764843
Rond 5, som ÖV mot par 45, Hanna Lewandowski - Marek Drukier
92 S= -110 3 7% 217 54.8%10832Kn10E53EDKn8 EK759D9864962
102 V+4 230 10 23% 227 51.6%KKn955EK2D10542 ED87864264EKn7
Rond 6, som ÖV mot par 44, Irma Svensson - Ruth Gustavsson
113NT N-1 50 19 43% 246 50.8%Kn910961085D9743 ED865K875D9E5
124 S+3 -710 34 77% 280 53.0%4287654KKn10782 10932D985310764
Rond 7, som ÖV mot par 43, Willy Landgren - Bibi Jönsson
132 S+1 -140 7 16% 287 50.2%76982KD109ED73 K92KD6432Kn1042
144 S+1 -450 6 14% 293 47.6%Kn61053EDKn96E42 K4810854DKn10987
Rond 8, som NS mot par 42, Per Almqvist - Jan-Erik Olsson
152 N+1 140 23 52% 316 47.9%9EDKn107587KKn53 D6543EKn9432E2
163NT S+1 430 23 52% 339 48.1%E104E210642D1053 D73KKn874EK3EK
Rond 9, som NS mot par 41, Ulf Schjånberg - Anita Olofsson
173NT S+1 430 24 55% 363 48.5%KDKn5265Kn3D762 E7EK1082KD9K85
183NT Ö= -400 24 55% 387 48.9%K1098K2K632865 76542EKn96107107
Rond 10, som ÖV mot par 52, Ebon Agvard - Kuno Wahlgren
194 Ö-2 -200 13 30% 400 47.9%9632EKD54D985 ED871092E1073KD
204 N= -620 25 57% 425 48.4%1054K9ED1095Kn74 973843Kn8742D5
Rond 11, som NS mot par 51, Jan Öhman - Erwin Wilhelm
214 V-1 50 27 61% 452 49.0%EKKn32765K2EKn7 9592E109876392
222 V+2 -170 3 7% 455 47.0%K1039874832743 974EK632D5K98
Rond 12, som NS mot par 50, Stig Unoson - Calle Erlandsson
233 N+1 130 27 61% 482 47.7%EKn9K8D9E87432 D10D43K7432KKn9
244 S+1 450 23 52% 505 47.8%32KDKn7DKn10D1083 4E6542EK972E2