Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2014-07-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2014-07-23

Partävling, 23 bord, 46 par. Antal brickor: 24. Medel: 528.0.

Privatprotokoll för Mona Andersson - Ulla Öberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 19, Göran Nyqvist - Peter Perulf
14 N+3 510 14 32% 14 32.0%EKn954ED96K867 K10828EDKnEKD96
23 S-2 -200 10 23% 24 27.5%DKnEKn943E863D2 763K5D7EKn10853
Rond 2, som ÖV mot par 18, Mats Andersson - Claudia Sjöberg
33NT N-1 50 37 84% 61 46.3%10873K108776532 E5DKnED42109765
42 V-1 -100 18 41% 79 45.0%E985Kn7D74E1087 D43K94E863D93
Rond 3, som ÖV mot par 17, Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark
53 S-2 200 37 84% 116 52.8%92EK85K9EKKn52 E6976Kn10763987
63D Ö-1 -200 2 5% 118 44.8%KDKn10EKKn7542D5 9543Kn543K3Kn87
Rond 4, som NS mot par 16, Ulla Wästberg - Hans Wästberg
74 Ö+1 -650 18 41% 136 44.3%E95287Kn4K10762 Kn10876K5E106954
84 N+1 450 8 18% 144 41.0%EKKn2EKD10943ED 94762E9764843
Rond 5, som NS mot par 15, Nina Nilsson - Jane Brändemar
93 V-1 100 38 86% 182 46.0%964ED86K721053 DKnK75432Kn10K74
102 V+3 -200 40 91% 222 50.5%104EK103Kn1098763 632DKn97D53K98
Rond 6, som NS mot par 14, Britt Lindberg - Åke Lindström
113NT N= 400 44 100% 266 55.0%K4EDKn43642K82 107322EKKn73Kn106
123NT S+4 720 20 45% 286 54.2%DKn83EKKn106KDKn9 EK9765DE42E53
Rond 7, som NS mot par 13, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
134 S-1 -100 6 14% 292 51.1%Kn53E1075475965 ED1084Kn3EKn86K8
144 S+1 450 38 86% 330 53.6%E872DKn9747K53 D10953EK62K326
Rond 8, som ÖV mot par 24, Karen Nielsen - Camilla Kellerman
152NT S-3 300 42 95% 372 56.3%E1082KD106510764 KKn7439862KD98
163NT S+1 -430 21 48% 393 55.8%95109653DKn7986 KKn862D985Kn742
Rond 9, som NS mot par 23, Peter Moricz - Per-Olof Olsson
172NT S+2 180 4 9% 397 53.1%KDKn5265Kn3D762 E7EK1082KD9K85
183NT Ö+2 -460 4 9% 401 50.6%K1098K2K632865 76542EKn96107107
Rond 10, som NS mot par 22, Susanne Levin - Judit Derzsi-Jalgard
195 V= -650 2 5% 403 48.2%KKn54Kn8664E963 1073KKn52Kn108742
204 N= 620 19 43% 422 48.0%EKn8EKn62K63EK8 KD62D1075109632
Rond 11, som NS mot par 21, Lisa Engström - Sonja Christensson
214 V-1 50 27 61% 449 48.6%EKKn32765K2EKn7 9592E109876392
223 Ö+1 -130 14 32% 463 47.8%K1039874832743 974EK632D5K98
Rond 12, som NS mot par 20, Anette Wald Gärdenfors - Lotta Lundberg
235 N-2 -200 1 2% 464 45.8%EKn9K8D9E87432 D10D43K7432KKn9
245 S= 400 10 23% 474 44.9%32KDKn7DKn10D1083 4E6542EK972E2